Engleska stala i priznala - Mitrović najbolji ikada! Izrešetao bivšeg prvaka Evrope i izbio na 1. mjesto vječne liste!

Aleksandar Mitrović je sa dva gola došao na sam vrh!

mitrović najbolji strijelac u istoriji čempionšipa Izvor: Profimedia

Aleksandar Mitrović nema milosti! Sada je vodio svoj Fulam do pobjede nad Notingem Forestom 4:0 tako što je postigao het-trik! Ipak, pišu mu se samo dva, pošto je prvi gol pao tako što se njegov šut odbio od defanzivca rivala Spensa.

U sedmom minutu Spens je odbio pokušaj korpulentnog Smederevca u svoju mrežu i tako je Fulam poveo. Bilo je mirno do poluvremena, a onda je Mitrović krenuo da rešeta u drugom dijelu igre.

Dao je gol za 2:0 u 58. minutu, a tri mintua kasnije Neskens Kebano je pogodio za 3:0. Posljednji gol na meču dao je srpski špic iz penala, a onda je u 83. minutu izašao iz igre.

On je ove sezone ubjedljivo najbolji strijelac Čempionšipa sa 15 golova, čak 5 više od Solankea i Beretona koji sa po 10 pogodaka dijele drugo mjesto.

A sada je ušao u istoriju kao najbolji strijelac u istoriji ovog takmičenja! Ovo su mu bili 56. i 57. gol u karijeri u Čempionšipu, na samo 96 odigranih utakmica. To znači da on postiže gol na svakih 128 minuta na terenu u ovom takmičenju.

Po tom parametru samo je Dvajt Gejl, sadašnji napadač Njukasla ravan sa Mitrovićem, pošto je i on davao gol na svakih 128 minuta u engleskoj drugoj ligi.

Već na sljedećem meču, ako postigne gol Mitrović će izbiti usamljen na prvom mjestu ove liste.