Danska ponovo nadigrala "zmajice": U Zenici sve završeno za 15 minuta

Dankinje su ubjedljivo trijumfovale na gostovanju u BiH.

svjetsko prvenstvo kvalifikacije bih danska 0 3  Izvor: FENA/Vehid Begunić

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Trening centru Fudbalskog saveza BiH od Danske rezultatom 0:3(0:2) u meču 5. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

Danska, koja je u prvom međusobnom susretu, prije mjesec dana, na svom terenu trijumfovala rezultatom 8:0, povela je već u 1. minutu današnjeg susreta u Zenici, a strijalac vodećeg gola bila je Katrin Kul.

Na 2:0 povisila je Signe Brun u 15. minutu, dok je treći i jedini gol u drugom poluvremenu postigla Ema Snerle u 80. minutu.

Dankinje su ostale na čelu tablice grupe E, s amaksimalnih 15 bodova, dok je BiH s jednim bodom, koji je prije dva mjeseca osvojila na Malti (2:2) ostala na petom mjestu. Upravo će Malta, 30. novembra, takođe u Zenici, biti naredni protivnik nogometašica BiH.

Danas u okviru ove grupe igraju i Rusija - Azerbejdžan. Ruskinje također imaju stopostotan učinak, a do sada nisu primile nijedan gol.
Sutra se sastaju Malta i Crna Gora.

Tabela grupe E: Danska 15, Rusija 14 (-1), Crna Gora 6 (-1), Malta 4 (-1), BiH 1, Azerbejdžan 0 (-1) bodova.