Majstorija asistencija Sergeja sa skoro 40 metara! Lacio slavio protiv Intera

Autor Haris Krhalić

Još jedan nevjerovatan potez srpskog reprezentativca u pobjedi Lacija nad Interom

Asistencija Milinković Savića protiv Intera Izvor: Profimedia

Sergej Milinković-Savić je po ko zna koji put pokazao da je najbolji igrač Lacija. Ovog puta u derbiju kola u Italiji gde je imao fenomenalnu asistenciju za vođstvo svog tima protiv Intera. Tim iz Rima je na kraju slavio sa 3:1 i stigao do velika tri boda.

Igrao se 40. minut kada je srpski reprezentativac tražio povratni pas, onda je pogledao ka kaznenom prostoru i sa oko 40 metara poslao je savršen pas ka Felipeu Andersonu koji je glavom postigao pogodak.

Nevjerovatna vizija srpskog fudbalera, maestralan potez i gol Andersona. Zbog ovoga je ceo stadion ustao u Rimu. Svi su aplazom pozdravili asistenciju Sergeja i pogodak za prednost na poluvremenu. Oduševio je i navijače na društvenim mrežama.

"Kakav spektakularan potez", "Majstorija Sergeja", "Ovo je naš Sarđente", bili su samo neki od komentara pristalica rimskog kluba. Ujedno i još jedan dokaz zbog čega mnogi evropski velikani prate igre Milinkovića-Savića. Bilo je priča o odlasku, spominjao se Mančester junajted, ali za sada nema promjena.

Inter je stigao do izjednačenja u 51. minutu preko Martineza, da bi potom Luis Alberto u 71. minutu ponovo doveo Lacio u vođstvo. Konačni 3:1 postavio je Pedro četiri minute prije kraja. Edin Džeko je u igru ušao u 69. minutu kada je zamijenio Lukakua na terenu.