Haos u Torinu i četiri crvena kartona - Juve u 90+5 stigao do 3:2, a onda se umiješao VAR!

Juventus i Salernitana su remizirali u spektakularnoj utakmici u Torinu.

juventus salernitana  Izvor: Profimedia

Spektakularan meč u Torinu!

Juventus je nakon prvog poluvremena bio na pragu poraza od Salernitane, potom je u nadoknadi drugog poluvremena stigao do vođstva - ali je na kraju pobjedonosni gol poništen, uz haos na terenu!

JUVENTUS – SALERNITANA 2:2 (0:2)
/Bremer 51, Bonući 90+3 - Kandreva 18, Pjontek 45+4/

Stvari su po tim Masimilijana Alegrija počele loše da se odvijaju u 18. minutu, kada je Antonio Kandreva, nekadašnji član "Stare dame", matirao Vojčeha Ščešnog.

Do odlaska na odmor, mreža iza leđa poljskog golmana se još jednom zatresla, i to u četvrtom minutu nadoknade. Bremer nije na vrijeme sklonio ruku pred svojim golom nakon jednog centaršuta Salernitane, pa je dosuđen penal koji je u gol pretvorio Krištof Pjontek.

Da situacija bude gora po domaće, Dušan Vlahović je šest minuta prije kraja prvog poluvremena uspio da poentira, ali je pregledanjem snimka utvrđeno da se prilikom upućivanja lopte nalazio u ofsajdu.

Sjajno je počelo za bjankonere u drugom dijelu, obzirom da se poslije šest minuta Bremer iskupio za igranje rukom u prvom dijelu.

Brazilac je pogodio na asistenciju Filipa Kostića, a kada je Salernitana "brojala sitno" do pobjede, uslijedio je haos na terenu!

U trećem minutu nadoknade, Leonardo Bonući nije iskoristio penal nakon što je u šesnaestercu oboren Aleks Sandro, ali je imao tu sreću da mu se vrati lopta, pa je bio uspješan "na popravnom".

Nije tu bio kraj drami jer je samo dva minuta kasnije mrežu gostiju zatresao Arkadiuš Milik, ali je gol poništen nakon pregledanja snimka jer je upravo pomenuti Bonući uticao na igru ometajući golmana u ranijoj fazi napada!

U trenucima koji su prethodili tome, "sijevali" su crveni kartoni! Prvo je isključen Milik kojem je prilikom proslave nesuđenog gola pokazan drugi žuti karton, potom su zbog fizičkog sukoba kod aut-linije direktne crvene kartone dobili Huan Kvadrado i Federiko Facio, da bi na kraju bio isključen i Masimilijano Alegri!