Ne, nije greška: Bajern niželigašu u DVA meča dao 50 golova!

Nestvaran rezultat u pripremnom meču Bavaraca.

Bajern Minhen pobijedio Rotah-Egern 27:0 Izvor: Profimedia

Bajern iz Minhena ostvario je nevjerovatnu pobjedu rezultatom 27:0 u prijateljskom meču protiv njemačkog niželigaša Rotah-Egerna.

Šampion Njemačke bio je nemilosrdan protiv rivala iz Bavarske, kojem je do vrha napunio mrežu. Već na poluvremenu bilo je nestvarnih 18:0, a kada je Tomas Tuhel odlučio da pošalje drugu postavu na terenu, u nastavku je viđeno još "samo" devet golova.

U prvih 45 minuta po čak pet pogodaka postigli su Musijala i Tel, het-trik dodao je Gnabri, dok su se u strijelce upisali još: Dejvis, Lajmer, Mazraui, Upamekano, Sane. Zatim je u drugom dijelu proradio Sabicer postigavši pet uzastopnih golova, dok su rivala dokusurili Gravenberh, Koman i Mane u posljednjih deset minuta ovog nevjerovatnog kontrolnog meča.

Da je Rotah-Egern navikao na katastrofalne rezultate u dvoboju sa mnogo moćnijim rivalom, pokazuje i rezultat iz 2019. godine. Bajern Minhen tada je slavio 23:0, što znači da je u dva prijateljska odmjeravanja snaga najtrofejniji njemački klub postigao čak 50 pogodaka!