HAOS U PODGORICI ZBOG ZVEZDINOG DRESA I SAVIĆEVIĆA! Policija HITNO reagovala i evakuisala navijača usred utakmice!

Ludnica na utakmici Budućnosti u Ligi konferencija!

napadnut navijač u podgorici zbog dresa dejana savićevića  Izvor: MN PRESS

Budućnost je ispala iz kvalifikacija za Ligu konferencija, izgubila je od Struge, ekipe iz Sjeverne Makedonije (4:3), ali je meč obilježio skandal na tribinama. Haos se dogodio u prvom poluvremenu kada je dio navijača hteo da prebije jednog navijača koji se pojavio u dresu Crvene zvezde. On je nosio plavi dres Dejana Savićevića sa brojem 10 iz perioda kada je on igrao za srpski tim, prenose "Vijesti".

Kako se navodi u tekstu "njih desetak se obrušilo na njega, umiješali su se i drugi, a policija je upotrebila silu da smiri masu i bezbjedno evakuiše 'uljeza' i njegovu pratilju". Oni su napustili utakmicu pred kraj prvog poluvremena. To se dogodilo neposredno poslije gola gostiju za 2:1 u trećem minutu nadoknade, ali je uslijedilo izjednačenje u devetom minutu nadoknade prvog dijela. U drugom poluvremenu su Makeonci brzo dali dva gola, poveli sa 4:2 i tada je bilo jasno kako će se sve završiti, pošto je Struga dobila prvi meč sa 1:0.

Savićević je počeo karijeru u Budućnosti i poslije pet sezona u dresu Podgoričana prešao je u Crvenu zvezdu u kojoj je bio od 1988. do 1992. godine. Sa crveno-bijelima osvojio je Kup evropskih šampiona i Interkontinentalni kup. Poslije toga prešao je u Milan, a onda se "Genije" vratio u Zvezdu. Karijeru je završio u Rapidu. Trenutno je predsjednik fudbalskog saveza Crne Gore.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!