Mitrović dao prvi het-trik u Saudijskoj Arabiji i razbio Benzemu, a ima četiri puta manju platu! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pogledajte golove koje je Aleksandar Mitrović postigao u derbiju Saudijske Arabije.

Aleksandar Mitrović prvi het-trik u Saudijskoj Arabiji Izvor: YouTube/xPosed/Screenshot

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović postigao je prvi het-trik u dresu Al Hilala i to u derbiju protiv Al Itihada. Mitrov tim je na kraju pobijedio 4:3 (3:1) i time su izbili na prvo mjesto na tabeli lige Saudijske Arabije. Mitrović je još jednom pokazao klasu tako što je postizao golove u 20, 60. i 65. minutu, kojima je Al Hilal uspeo da izjednači rezultat, da bi konačno pobjedu i tri boda donio Al Davsari u 71. minutu na asistenciju Sergeja Milinković-Savića.

Mitrovića nisu mogli da zaustave N'Golo Kante i Fabinjo iz Al Itihada, do skoro fudbaleri Čelsija i Liverpula, dok je dobitnik "Zlatne lopte" Karim Benzema nastavio da igra ispod očekivanja za platu od 100 miliona evra. Postigao je jedan gol u 38. minutu, ali i dalje je to daleko slabije nego što su Saudijci planirali kada su mu dali ogromnu platu.

Što se tiče Mitrovića, koji ima četiri puta manju platu nego Karim Benzema, na svom kontu ima već četiri gola i asistenciju u dresu Al Hilala, a tek u napadu treba da mu se pridruži Nejmar. Videćemo kakav će tandem biti njih dvojica, a već sada funkcioniše saradnja sa Sergejem, Rubenom Nebešom, Kulibalijem... Pogledajte i sve golove koje je Aleksandar Mitrović postigao u velikom derbiju i "kupio" navijače Al Hilala!