Posušje nikako ne može protiv Sarajeva: 16 godina bez boda, Sarajlije upisale 11. uzastopnu pobjedu! (FOTO/VIDEO)

Nevjerovatnoj negativnoj seriji tima sa stadiona "Mokri dolac" nikako da dođe kraj.

Sarajevo pobijedilo Posušje 1:0 Izvor: Promo/HŠK Posušje

Posljednji bod Posušje je protiv Sarajeva osvojilo sad već davne 2007. godine, kada je bilo 0:0, a od tada "bordo" klub slavio je u 11 uzastopnih mečeva!

Večeras je timu Simona Rožmana bio dovoljan jedan gol da odnese kompletan plijen sa stadiona "Mokri dolac", a pogodak vrijedan tri boda postigao je Mirza Mustafić.

Utakmica je počela problemom za domaćeg trenera Branka Karačića - teškom povredom Vrgoča, koji je nakon jednog udarca morao da napusti teren već nakon desetak minuta igre.

U 30. minutu Mustafić je odlično šutirao iz slobodnog udarca, mogao je Kolić i bolje da reaguje, lopta je prošla između njega i stative i završila u golu Posušja.

Veliku priliku da se ekspresno vrate Posušaci su imali tri minuta kasnije. Boban je precizno šutirao nakon ubacivanja sa strane, ali je stativa bila saveznik Sarajeva.

U drugom poluvremenu praktično da se nije desilo ništa vrijedno pomena. Domaći su pokušavali prići golu rivala, ali bezuspješno, pa je Sarajevo rutinski sačuvalo stečenu minimalnu prednost i kući odnijelo sva tri boda, približivši se vodećem Borcu na tri koraka zaostatka, s tim da Banjalučani sutra igraju svoj meč - derbi protiv Željezničara.

• POSUŠJE: Kolić, Vrgoč (12. Bešlić), Kamenar, Mandić, Begić, Erik, Marić, Maglica, Babić, Lučić, Boban. Trener: Branko Karačić.
  • SARAJEVO: Šahinović, Oliveira, Penaranda, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Aničić, Đuričković, Buljubašić, Mustafić. Trener: Simon Rožman.