Uživo Borac Željezničar derbi Premijer liga BIH prenos livestream

Banjalučki Borac savladao je Željezničar rezultatom 3:2!

Uživo Borac Željezničar derbi Premijer liga BIH prenos livestream Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH, Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci savladao Željezničar rezultatom 3:2.

Banjalučani su odlično ušli u meč te su u vođstvo stigli već u šestom minutu nakon gola Zorana Kvržića.

U 25. minutu Jovo Lukić pogađa za 2:0.

Tada se činilo kako će Borac lako stići do sva tri boda, ali tada na scenu stupa Sulejman Krpić koji pet minuta kasnije smanjuje na 2:1.

U 68. minutu nakon odbrana Borca vraća loptu do Milana Mijatovića koji u želji da ispuca loptu pogađa Krpića te odlazi u mrežu Banjalučana – 2:2.

U četvrtom minutu sudijske nadoknade nakon centaršuta Muftić pokušava da uhvati loptu koja mu nakon kontakta sa Ćelićem ispada te stiže do Ranka Jokića koji pogađa za konačnih 3:2.

U međuvremenu tenzije pred ovaj derbi podigla je i zabrana dolaska navijača Željezničara u Banjaluku, kojoj su se usprotivili i navijači Borca, da bi policija naknadno saopštila da je razlog takve odluke saznanje da su "Lešinari" planirali da napadnu "Manijake" u Banjaluci.

Više detalja o samom meču klikom na „RAZVOJ DOGAĐAJA“.

17:08

- KRAJ -

17:06

90+4'- JOKIĆ! 3:2

Nakon centaršuta Muftić u skoku hvata loptu koja mu ispada iz ruku nakon kontakta sa Ćelićem, a na pravom mjestu se našao Ranko Jokić - 3:2! Tražili su gosti prekršaj, ali glavni sudija pokazuje na centar.

17:02

90+1'- Šest minuta nadoknade

16:59

88'- Šutira Al Džaber!

Pokušao je Saudijac sa ruba 16 metara, ali brani to Mijatović.

16:52

81'- Korner za Željezničar

Bez opasnosti po Borac.

16:49

78'- Novi korner za Borac

Gužva pred golom gostiju nakon kornera, ali hvata to Muftić.

16:48

77'- Korner za Borac

Boksuje to Muftić

16:46

75'- Dvostruka izmjena Borca

iskoristio je Vinko Marinović svih pet izmjena. Izlaze Blagaić i Jurilj, a umjesto njih na terenu su Vranješ i Mihajlović.

16:45

74'- Jurilj pored gola!

16:43

72'- Trostruka izmjena Vinka Marinovića

Fićović, Kulašin i Makarić su ušli u igru. Izališ su Čavić, Nišić i Lukić.

16:39

68'- IZJEDNAČENJE! 2:2

Mijatović u pokušaju da ispuca loptu, pogađa Krpića od kojeg se lopta odbija u mrežu!

16:38

67'- Intervencija Mijatovića

Pokušao je Ćosić, ali siguran golman Borca.

16:36

64'- Umalo izjednačenje!

Konfuzija u odbrani Borca! Jokić je loše vratio loptu prema Mijatoviću, koja prolazi pored njega, ali Kvržić u posljednji čas kupi loptu sa gol linije.

16:33

62'- Mekić pokušava sa velike distance

Mekić je šutirao sa 30-ak metara, lopta ide preko gola Borca.

Mekić je  šutirao sa 30-ak metara. lopta ide preko gola Borca.

16:31

60'- Bez uzbuđenja u posljednjih 10 minuta

16:23

51'- Nova šansa za Borac!

Greška Dubačkića, lopta dolazi do Lukića koji iz odlične situacije šalje loptu visoko preko gola!

16:20

49' - Prilika za Borac!

Jokić glavom šalje loptu preko gola

16:16

- Počinje drugo poluvrijeme -

15:59

STATIVA!

43' - Umalo izjednačenje! Drljo je bio u šansi, ali je stativa spasila Banjalučane.

15:56

Drugi korner za Željezničar

41' - Štilić je bio u prodoru, lopta je izblokirana u korner, nakon kojeg je završila u rukama Mijatovića

15:53

Šansa za Borac

35' - Tražili su domaći jedanaesterac nakon jedne sporne situacije kada je pao Blagaić, međutim, Njegomirović se nije oglasio

15:48

KAKAV DERBI U BANJALUCI!

31' - Već u sljedećem napadu nakon primljenog gola mogao je Borac ponovo da povisi prednost. Čavić je bio u šansi izašao pred Muftića, ali golman Sarajeva brani u korner.

15:47

GOOOOL! BORAC - ŽELJEZNIČAR 2:1

30' - Željezničar je smanjio na 2:1. Sulejman Krpić je kaznio opuštanje Borca i smanjio na 2:1 u 30. minutu.

15:42

GOOOOL! BORAC - ŽELJEZNIČAR 2:0

24' - Borac vodi 2:0 od 24. minuta. Kvržić je uposlio Čavića koji bježi svom čuvaru i ubacuje za Lukića, a napadač Borca postiže sa nekoliko metara svoj peti gol ove sezone.

15:36

Kontranapad Željezničara

21' - Odmah nakon kornera sjevnula je kontra Željezničara, na kraju je Nišić izbio loptu u korner i spriječio ubacivanje za usamljenog Boljevića.

15:36

KVRŽIĆ!

20' - Mogao je Kvržić do novog pogotka. Blagaić je ubacio iz slobodnjaka, bek Borca je ovaj put šutirao glavom nakon što je Muftić otišao u prazno, ali nije to bio najbolji udarac i izblokiran je, a odbrana Željezničara potom je otklonila opasnost.

15:31

Pritisak Borca

15' - Ubacio se Nišić lijeo u šesnaesterac, ali je njegovo dodavanje ka Blagaiću izblokirao Kosorić. Bila je to dobra šansa za domaće.

15:23

GOOOOL! BORAC - ŽELJEZNIČAR 1:0

6' - Borac vodi protiv Željezničara od 6. minuta. Blagaić je izveo prvi korner na utakmici, a na drugoj stativi se odličbno snašao Kvržić i poslao loptu u mrežu za vođstvo crveno-plavih. Nakon gola Sarajevu bek Borca postigao je gol i protiv drugog sarajevskog kluba.

15:17

Odmah šansa za Borac!

2' - Kvržić je ubacio na nekih dva, tri metra iskosa od gola, Jurilj je šutirao glavom, ali je promašio gol