Sloga - Borac uživo prenos livestream TV Arena sport HD Premijer liga BiH

Rutinski je Borac odradio meč sa Slogom Meridian i nanio Dobojlijama prvi domaći poraz, postigavši čak četiri gola u prvom poluvremenu.

Sloga - Borac uživo prenos livestream TV Arena sport HD Premijer liga BiH Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Borac - Sloga 9:0 u dva ovosezonska premijerligaška meča!

Nakon "petarde" u Banjaluci, "crveno-plavi" spakovali su "poker" Dobojlijama na stadionu "Dr Milan Jelić", gdje Sloga igra domaće utakmice zbog rekonstrukcije terena na "Lukama" u Doboju.

Sve je danas bilo na strani gostiju, naročito u prvih 45 minuta, kada su sa četiri gola u mreži nesigurnog Ilje Gučmazova riješili pitanje pobjednika.

SLOGA MERIDIAN - BORAC 0:4 (0:4)
/Erera 9, Lukić 18, Gučmazov 28 ag, Grahovac 39/

Sve je počelo spektakularnim golom Sebastijana Erere iz slobodnog udarca. David Čavič je faulirao na nekih 25 metara od gola domaćih, Kolumbijac je namjestio loptu i sjajno pogodio same rašlje.

Devet minuta kasnije, na semaforu je već 0:2. Jovo Lukić iskoristio je centaršut Jakova Blagaića i glavom zatresao mrežu Gučmazova.

Ruski čuvar mreže napravio je veliku grešku u 28. minutu. Bojan Batar pokušao je da izbaci loptu glavom, ona je dobila čudnu putanju, prevarila Gučmazova, koji nije uspio da je boksuje, skliznula mu je niz rukavice i završila u mreži Dobojlija.

U 39. minutu, ispostaviće se konačnih 0:4, postavio je Srđan Grahovac preciznim šutem iz daljine.

Pet minuta prije posljednjeg gola, još jedna nevolja zadesila je Borac. Već treći golman povrijedio se Banjalučanima ove sezone. Nakon Nikole Ćetkovića i Milana Mijatovića, povredu je zadobio i Bojan Pavlović, koji je, čini se, prilikom jednog ispucavanja lopte povrijedio zadnju ložu, pa je morao na klupu.

Umjesto njega na teren je ušao debitant u Premijer ligi BiH, David Stjepanović. Odlično je 20-godišnji čuvar mreže odradio svoj dio posla u drugom poluvremenu, odbranio nekoliko dobrih šuteva igrača Sloge, koji su prema prikazanom zaslužili bar utješni gol, ali ostalo je 0:4.

Sloga je tako doživjela prvi domaći poraz ove sezone, dok Borac ostaje lider, sada sa sedam bodova više od Zrinjskog, koji svoj meč 16. kola igra sutra protiv Zvijezde 09 u Ugljeviku.

SLOGA MERIDIAN: Gučmazov, Baranov (84. Šešlak), Batar, Berbić (46. Perković), N. Dujaković (64. Baštić), Kvesić, Milanović, Milojević, Mrzić (64. Bosnić), Popara (64. Tahrić), Šipovac. Trener: Vlado Jagodić.

BORAC: Pavlović (33. Stjepanović), Blagaić, Čavić, Čelić, Grahovac (72. Fićović), Erera, Jokić (46. Šušić), Jurilj, Kvržić (46. Hrelja), Lukić (46. Makarić), Nišić. Trener: Vinko Marinović.

17:43

84' - Šešlak debituje za Slogu

Vlado Jagodić izvršio je posljednju izmjenu. Na teren je poslao Šešlaka, koji debituje za Dobojlije. Izašao je Baranov.

17:34

76' - Prvi žuti karton na utakmici

Tek što je ušao u igru, Fićović je "požutio" i postao prvi igrač sa javnom opomenom.

17:30

73' - Posljednja izmjena kod Borca

Fićović mijenja Grahovca, Marinović je sada izvršio sve izmjene.

17:26

68' - Dobar šut Baštića, Stjepanović brani

Samo što je ušao u igru, Baštić je odlično šutirao iz velike udaljenosti, iz slobodnog udarca, ali se još jednom istakao mladi Stjepanović i skrenuo loptu u korner.

17:23

65' - Trostruka izmjena kod Dobojlija

Popara, Mrzić i Dujaković su završili meč, umjesto njih na terenu su Tahrić, Omić i Baštić.

17:21

63' - Zamalo 0:5!

Hrelja je sada bio u prilici da postigne peti gol za goste, ali je Gučmazov sada dobro intervenisao.

17:20

62' - Dujaković neprecizan

Snažan šut Dujakovića, ali lopta završava daleko od gola. Nema sreće Dujaković danas, nikako da pogodi gol svog bivšeg kluba, iako je imao nekoliko prilika da se upiše u strijelce.

17:14

55' - Prijeti Batar

Batar je neprecizan, glavom je šutirao pored gola Borca.

17:10

52' - Stjepanović brani šut Dujakovića

Istakao se sada mladi golman Borca, odbranio je šut Dujakovića i poslao loptu u korner.

17:04

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

17:03

Mijenja i Jagodić

Perković je u igri umjesto Berbića.

17:03

Trostruka izmjena kod Borca

Vinko Marinović odlučio se na trostruku izmjenu na poluvremenu.

Lukić je završio meč, baš kao i Kvržić i Jokić, a u igri su Hrelja, Makarić i Šušić.

16:44

- poluvrijeme -

Prvih 45 minuta apsolutno u znaku Banjalučana, Sloga - Borac 0:4.

16:39

39' - GOOOL!!! Pogađa i Grahovac!

Ponovo je prekid bio koban za domaće. Nisu "crveno-bijeli" uspjeli da izbace loptu, koja je stigla do Grahovca, koji precizno šutira iz daljine i četvrti put danas trese mrežu rivala.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

16:36

37' - Gučmazov brani

Novi pokušaj gostiju, Jurilj je sada pokušao, ali Gučmazov je dobro intervenisao. Nije u nastavku Čavić uspio da dođe do lopte i Dobojlije su otklonile opasnost.

16:33

33' - Pavlović ne može

Pavlović ipak neće moći da nastavi meč. To znači da će na teren mladi, 20-godišnji David Stjepanović, kojem će ovo biti debi u Premijer ligi BiH.

Branio je Stjepanović za "crveno-plave" već u Kupu RS, ali ovo će mu biti prvi nastup u bh. eliti.

Pavlović se povrijedio prilikom ispucavanja lopte, čini se da mu je stradala loža, a ostaje da se vidi koliko će on morati da odsustvuje sa terena. Nevjerovatno da je ovo već treći povrijeđeni golman Borca ove sezone!

16:31

31' - Novi problemi za Borac

Sada se i Bojan Pavlović žali na povredu. Nevjerovatno kakvi problemi sa golmanima za Borac. Podsjetimo da su Ćetković i Mijatović već povrijeđeni, a sada je pitanje da li će Pavlović moći da nastavi meč.

16:28

28' - GOOOL!!! Novi gol Borca - 0:3!

Kakva konfuzija u redovima Sloge. Lukić je šutirao, Batar je glavom pokušao da otkloni opasnost, lopta je imala čudan luk, nakon čega je Gučmazov pokušao da je boksuje. Ipak, loše je to uradio mladi čuvar mreže iz Rusije, lopta mu je skliznula i završila iza leđa.

16:19

20' - Konačno prijeti i Sloga

Malo je nedostajalo da vidimo autogol u Modriči. Ćelić se nije dobro snašao, nije ni Pavlović najbolje reagovao, ali srećom po Borac nisu domaći uspjeli da uguraju loptu u mrežu. Ostaje 0:2.

16:18

18' - GOOOL!!! Lukić je poduplao vođstvo Borca!

Još jedna lopta u mreži domaćih. Blagaić je ubacio loptu, Jovo Lukić najbolje se snašao u petercu Sloge i glavom pogodio protiv svog bivšeg kluba, za 2:0 Banjalučana.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

16:16

17' - Pritisak Borca

Dugo je trajala akcija gostiju, zakomplikovali su Erera i Jurilj situaciju i dobra prilika da se ugrozi gol rivala je propala. Gosti su dobili samo drugi korner.

16:15

14' - Pokušaj Blagaića

Borac je konkretniji i nakon vođstva, sada je u prilici bio Blagaić, ali nema opasnosti po gol domaćih.

16:08

9' - GOOOL! Borac vodi!

Kakav gol Sebastijana Erere iz slobodnog udarca!

Sjajno je Kolumbijac naciljao, precizno pogodio i Gučmazov nije imao nikakve šanse - Borac vodi u Modriči!

16:03

3' - Gužva u šesnaestercu Dobojlija

Gužvu u šesnaestercu Sloge i potencijalnu opasnost po svoj gol uspio je da otkloni golman Dobojlija Gučmazov, koji je boksovao loptu i onemogućio goste da dođu do šuta.