Golman Željezničara ubjedljivo najbolji akter debakla na "Tušnju"?! Šok za Saudijca na trenerskom debiju! (FOTO)

Tuzla siti deklasirao je sarajevski Željezničar u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzla siti - Željezničar PL BiH 16. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Munjevito!

Tuzla siti je u potpunosti "razbio" Željezničar i poslije devet utakmica u Premijer ligi BiH konačno zabilježio pobjedu na "Tušnju", gdje je da apsurd bude veći briljirao gostujući golman Vedad Muftić sa sigurno najmanje pet-šest odbranjenih stopostotnih šansi.

TUZLA SITI - ŽELJEZNIČAR 3:0 (3:0)

Za samo pet minuta, tačnije u prvom i petom, fudbaleri Tuzle sitija su stekli solidnu prednost protiv ekipe sa "Grbavice" i trasirali put ka prekidu crne serije od čak devet mečeva bez pobjede u prvenstvu BiH.

Praktično u prvom napadu domaći su stigli do vođstva pogotkom Ajdina Nukića, da bi isti igrač odbijanac u mrežu Želje pospremio i u petom minutu.

Saudijski trener sa klupe plavih Abdulhakim Al-Tuvaiđri je tako doživio šok na samom početku svog debitantskog nastupa.

Šokirani su bili i njegovi izabranici jer su u 15. minutu mogli da prime i treći pogodak ali je Đorđe Pantelić u posljednjem trenutku izblokiran u mat-poziciji.

Pantelić je bio opasan po golmana gostiju Vedada Muftića i u 27. minutu kada je njegov saveznik bila stativa, da bi pet minuta kasnije, Tuzlaci ipak povisili vođstvo - nakon kornera i smušene reakcije odbrane Želje, Faruk Bihorac je poslao loptu pod prečku - 3:0.

Golman Želje je do odlaska na odmor mogao još koji put da vadi loptu iz svoje mreže, posebno da je Pantelić u par navrata bio koncentrisaniji, ali i ovaj rezultat se može smatrati debaklom sarajevske ekipe, koja je važila za favorita pred ovaj duel.

Al-Tuvaiđri je prije poluvremena zamijenio odbrambene igrače - Amara Drinu i Brazilca Alisona, a na teren poslao Aleksandra Kosorića i Andriju Drlju u pokušaju da zaustavi napade domaćina.

Muftić je i u nastavku u nekoliko dobrih situacija spašavao Želju, posebno kod šansi Pantelića i Irfana Hadžića, da bi se potom i gosti napokon "probudili" i kreirali dvije solidne šanse.

Najprije je u 67. minutu šutirao Semir Štilić a odbranio golman Tuzlaka Eldin Lolić, da bi Saudijac Abudilmalik Al Džaber nakon par minutu tukao zamalo pored stative.

Saudijac je bio za malo nepricizan nakon odbrane Lolića na koju je natrčao poslije udarca Nedima Mekića, a golman Želje je već u sljedećem napadu ponovo spasio goste sa "Grbavice" skinuvši "zicer" Amera Ordagića.

Stopostotnu šansu je odbranio Muftić i nakon što se u 85. minutu našao oči u oči sa Vedadom Garčevićem, koji je golmana tuzlanske ekipe pogodio loptom u glavu. Identičan ishod desio se i u sudijskoj nadoknadi, kada je Muftić uz pomoć prečke zaustavio novi udarac Garčevića.

Bila je to deveta uspješna intervencija golmana Želje na današnjoj utakmici, ali i deveti poraz, odnosno tek treća pobjeda Tuzlaka u sezoni.

TUZLA SITI: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Nukić, Mehanović, Pantelić, Karjašević (K), Kobiljar, Sušić, Čolić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Krpić (K), Mekić, Alison, Aljaber, Galić, Amoa, Rustemović, Ovčina, Galić, Selimović.