Zrinjski nastavio potjeru za ekipom Borca: Bilbija sa "bijele tačke" donio nova tri boda "plemićima"

Autor Haris Krhalić

Minimalac Zrinjskog u Posušju.

zrinjski Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog nastavili su potjeru za prvoplasiranom ekipom Borca. Ovog vikenda „plemići“ su gostovali u Posušju, a rezultat na „Mokrom docu“ na kraju je glasio 1:0 u korist mostarskog tima.

Prvu ozbiljniju priliku vidjeli smo u 11. minutu kada su gosti istrčali polukontru, Malekinušić uposlio Ćužea koji iz solidne pozicije šalje loptu preko gola.

Uzvratio je domaći tim preko Rozića čiji pokušaj zaustavlja fenomenalno zaustavlja golman Zrinjskog Karačić.

Već u 19. minutu Željko Petrović napravio je dvostruku izmjenu kada je iz igre izveo Ilinkovića i Malekinušića, a umjesto njih na teren su ušli Sabljić i Ivančić.

Odmah nakon tog, Posušje je moglo do vođstva. Maglica je šutirao, Petrović je skrenuo loptu koja završava „na stativi“.

U 31. minutu penal za Zrinjski. Rukom je igrao Vrgoč, nakon ispucavanja golmana Galića, a glavni sudija Irfan Peljto pokazao na „bijelu tačku“. Siguran sa kreča bio je Bilbija, iako je Galić bio blizu da zaustavi ovaj udarac.

Tresla se i mreža Zrinjskog krajem prvog dijela, ali je pogodak Brkovića poništen zbog očiglednog ofsajda.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, pa tako nije bilo ni promjene rezultata. "Plemići" su se ovim trijumfom vratili na pet bodova zaostatka za ekipom Borca. S druge strane, bio je ovo drugi vezani poraz za petoplasirano Posušje.