Sloga KONAČNO postigla gol(ove) – prekinut niz poraza! Zvijezda 09 sve bliže Prvoj ligi, meč završila sa devetoricom!

Sloga Meridian je u drugom poluvremenu slomila otpor Zvijezde 09 i prekinula niz poraza.

Premijer liga BiH Sloga Zvijezda 09 2:0 Izvor: FK Sloga Doboj

Čak sedam mečeva u nizu fudbaleri Sloge Meridian nisu uspjeli da postignu pogodak.

Na isto toliko posljednjih utakmica nisu osjetili slast pobjede (remi i šest poraza), a neugodan niz prekinuli su ove subote, savladavši Zvijezdu 09 na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči:

SLOGA MERIDIAN – ZVIJEZDA 09 2:0 (0:0)
/Predragović 67, Mrkaić 89/

Bila je to prva ligaška pobjeda za ekipu Vlade Jagodića još od 16. marta, kada je na istom mjestu nadigran Tuzla siti (3:1), a poslije današnjeg trijumfa, Dobojlije su se, na šestom mjestu, primakle četvrtoplasiranom Sarajevu, koje drži posljednje mjesto koje vodi u Evropu, na samo jedan bod prije okršaja bordo tima sa Veležom u nedjelju (Koševo, 20.45).

Sa druge strane, poslije ovog poraza Zvijezda 09 je još bliže ispadanju iz lige, ostavši "zakucana" na posljednjem mjestu sa 20 bodova, osam manje od Igmana, prvog tima van "crvene zone".

Dobojski tim je do prednosti u ovom duelu stigao polovinom drugog poluvremena. Mladen Veselinović je na desnoj strani proigrao Ajdina Redžića koji je šutirao, mladi golman tima iz Stanišića Luka Damjanović loše intervenisao, a lopta je na suprotnoj stativi stigla do Fedora Predragovića koji iz neposredne blizine glavom šalje loptu u praznu mrežu.

Do vodećeg gola, na terenu modričkog stadiona nismo vidjeli praktično ništa! Vrijedna spomena je samo jedna opasna situacija, i to iz 6. minuta, kada je odbrana Zvijezde 09 izbacila jednu loptu skoro sa gol-linije nakon šuta Miloša Nikolića.

Desetak minuta prije tog pogotka, Zvijezda 09 je ostala sa desetoricom na terenu. Zbog prigovora je direktan crveni karton arbitar Josip Martinović iz Čapljine pokazao Novici Maksimoviću, dok je za samo osam minuta (69. i 77. minut) dva žuta kartona dobio Bože Vukoja, pa je kraj meča premijerligaški "fenjeraš" dočekao sa devet igrača na terenu.

Veliku brojčanu prednost tim Vlade Jagodića krunisao je još jednim golom, u 89. minutu, za ovjeru pobjede. Ajdin Redžić je centrirao, a Momčilo Mrkaić između dva defanzivca gostiju glavom zahvatio loptu, koju je Damjanović samo uspio da okrzne.

SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Nikolić, Redžić, Predragović, Popara, Batar, Dujaković, Milanović, Grabež, Mrkaić, Varga. Trener: Vlado Jagodić.

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Janković, Ristanović, Matić, Savić, Vadze, Karaklajić, Ponjević, Šapić, Vukoja, Maksimović. Trener: Bojan Trkulja.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!