PRIPREME: Rnić se dobro prodaje u Radu

"Građevinari" ostvarili prvu pobjedu - 2:1 savladali Taraz. Nemanja Rnić postigao gol čekajući inostrani angažman.

PRIPREME: Rnić se dobro prodaje u Radu  Izvor: MONDO

Poraz, pa remi, pa pobjeda.

Forma "građevinara" u konstantnom je usponu od povratka u Antaliju, na drugi dio priprema za nastavak sezone.

U duelu sa kazahstanskim Tarazom ostvarili su i prvu pobjedu. Klub koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Ljupko Petrović poražen je napustio teren, uključujući i Marka Ranđelovića, bivšeg štopera Rada i Obiorea Oditu, nekadašnjeg napadača Partizana.

Pobjednik je odlučen u prvom poluvremenu.

Andrija Luković iskoristio je asistenciju Uroša Damnjanovića u 28. minutu i savladao golmana protivnika Numumahmedova. To je bio njegov drugi pogodak u Antaliji.

Nemanja Mihajlović ubrzo je mogao da postigne još jedan gol za Beograđane, ali je umjesto njega to u finišu poluvremena učinio Nemanja Rnić.

Bivši fudbaler Partizana proteklih dana trenira sa Radom, čekajući odlazak u inostranstvo. Na asistenciju Uroša Damnjanovića glavom je matirao golmana ekipe iz Kazahstana.

Polovinom drugog poluvremena gol je mogao da postigne i mladi Anto Vasović, ali je njegov atraktivan udarac odbranio golman.

Ekipa Marka Nikolića narednu provjeru imaće u nedjelju, kada će se suprotstaviti Dinamu iz Minska.

Antalija -Igralište hotelskog kompleksa "Mirakl"

Sudija: Zbignjev Dobrinin (Lođ Poljska).

Strelci: 1:0 Luković u 28, 2:0 Rnić u 42, 2:1 Zarečni u 54

Žuti krtoni: Šabajev i Sprava (Taraz) .

Rad: A.Jovanović, Vico, Antić, Pešić, Rnić, Damnjanović, Stanojević, Luković, S.Jovanović, Varga, Mihajlović. Igrali su još: Radunović, Đurović, Vasović, Urošević, Maraš, Gnjatić, Rasapopović i Pavlović.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)