Pripreme: Borac remizirao, Željo izgubio

Aktuelni šampion BiH Željezničar izgubio od Splita 4:1, Banjalučani remizirali sa Šibenikom 0:0.

Pripreme: Borac remizirao, Željo izgubio Izvor: MONDO

Fudbaleri banjalučkog Borca upisali su remi (0:0) sa Šibenikom, u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Makarskoj. Banjalučanima je ovo prvi remi, s obzirom na to da su prethodno ostvarili dvije pobjede (Sarajevo 1:0, Zmaj 3:1).

„Mogu reći da je prvo poluvrijeme pripalo Šibeniku, a drugo nama. Mislim da smo odigrali dosta dobru utakmicu i mogu biti zadovoljan prikazanim. Najrealniji ishod je neriješeno, mada su nedostajali golovi. Teren je bio loš za igru“, zaključio je strateg banjalučana Slobodan Starčević.

Narednu provjeru Borac će imati protiv lokalne ekipe Mosora.

Sa druge strane, lider BH šampionata sarajevski Željezničar zabilježio je poraz od 1:4 protiv ekipe Splita.

Domaćin je poveo 1:0 u 14. minuti preko Barabana. Na 2:0 povisio je Mate Pehar u 27. , da bi isti igrač u 35. postigao svoj drugi gol, a ukupno treći za ekipu Splita.

Na novi gol čekalo se do 70. minute kada je Tomislav Glumac pogodio za 4:0 na asistenciju Zajka Zebe. Konačnih 4:1 postavio je Vernes Selimović u 88. minuti susreta.

Ekspedicija Željezničara večeras se vraća u Sarajevo, a na put će ponovo za tri dana, tačnije u Istru, gdje će obaviti završni dio priprema.