BUNDES: Krmaš za veliko slavlje u Frajburgu

Čeh golom u finišu utakmice donio pobjedu Frajburgu protiv Fortune i skok sa desetog na diobu petog mjesta Bundeslige. Remi Augsburga i Majnca.

BUNDES: Krmaš za veliko slavlje u Frajburgu Izvor: MONDO

U posljednjoj utakmici 21. kola Bundeslige Frajburg je kao domaćin savladao Fortunu iz Dizeldorfa golom češkog defanzivca Pavela Krmaša poslije centaršuta Maksa Kruzea u 87. minutu iz kornera.

Krmaš je bio najviši u skoku i za sekundu brži od protivničkog golmana koji je krenuo da "boksuje" loptu.

Sa ta tri boda Frajbug je napravio značajan pomak na tabeli i sa desetog mjesta došao na diobu pete pozicije sa Majncom i Hamburgom.

Fortuna je ostala u donjem dijelu tabele, ali sa dovoljno bodova da još ne mora da brine o opstanku.

U prvoj utakmici igranoj ove nedjelje nije bilo pobjednika. Duel Augsburga i Majnca završen je 1:1, pošto su gosti poveli preko Mađara Adama Šalaija u 43. minutu, ali su samo nekoliko minuta kasnije ostali bez isključenog Šona Parkera.

Brojčanu prednost igrači Augsburga iskoristili su u 57. minutu i izjednačili pogotkom Saše Moldersa.