FRANCUSKA: Remi "svetaca" na debiju Kežmana

Mateja Kežman odigrao poslednjih 35 minuta utakmice Sošo - Pari sen Žermen 1:1. Marsej i Lion zajedno preuzeli vrh tabele.

FRANCUSKA: Remi "svetaca" na debiju Kežmana Izvor: MONDO

Treće kolo šampionata Francuske donelo je novu pobedu Olimpika iz Marseja, kojom se tim sa Velodroma probio na drugu poziciju, kao i debi srpskog internacionalca Mateje Kežmana u dresu Pari sen Žermena.

Izabranici Erika Geretsa su novom kvalitetnom partijom pokazali da su u krugu najozbiljnijih kandidata za osvajanje titule. Marsej je minimalnim rezultatom savladao Avr na gostovanju, jedini gol postigao je veteran Budevajn Zenden.

Marsej je bio usamljen na vrhu samo dva sata, pošto se sa njim izjednačio Lion. Branioci titule dočekali su novog prvoligaša Grenobl i rutinski ga savladali rezultatom 2:0.

Strelci su bili Žan Makun i Karim Benzema, a za goste koje trenira Mehmed Baždarević igrali su od početka Milivoje Vitakić i Miloš Dimitrijević.

Mateja Kežman upisao je prvi nastup u dresu Pari sen Žermena.

Duel u Sošou završen je nerešenim rezultatom - 1:1 - a bivši (novi?) reprezentativac Srbije ušao je u igru u 56. minutu, kada ga je Pol Le Gven poslao na teren umesto Šantoma.

"Sveci" su morali da se spasavaju, jer je domaćin poveo golom Erdinga sa "bele tačke". Bod timu iz francuske prestonice doneo je Sesenjon, koji je ovog leta stigao na Park prinčeva iz Le Mana.

Najubedljiviju pobedu uknjižili su fudbaleri Valensijena, koji pred svojom publikom mogu da slome i daleko jače timove od Lorijena - 3:1. Svih 90 minuta za domaćina odigrao je Milan Biševac, pružio je dobru partiju, ali uz žuti karton.