BUNDES: Bruka Bajerna, Kačar za pobedu

Ni najstariji navijači Bajerna ne pamte ovakvu bruku. Gojko Kačar pogodio pobedu Herte u Menhengladbahu.

BUNDES: Bruka Bajerna, Kačar za pobedu Izvor: MONDO

Bavarci su bukvalno demolirani na svojoj Alijanc Areni, gde ih je Verder potpuno nadigrao i uvalio im pet komada - 5:2.

Ono što je trebalo da bude derbi 5. kola, ali i cele Bundeslige, pretvorito se u simultanku gostujuće ekipe i debakl aktuelnog šampiona, čiju čast je donekle, sa dva gola u poslednjih petnaestak minuta utakmice, sačuvao rezervista Tim Borovski.

Agonija Bavaraca počela je na isteku pola časa igre, kada je, na pas Mesita Ozila, Markus Rozenberg otključao bravu domaćina i potrajala je tačno do sredine drugog poluvremena, kada je Švedjanin nakon kiksa Mihaela Rensinga postigao svoj drugi gol na utakmici i povisio na 5:0.

Izmedju dva gola Rozenberga mrežu Bajerna pogadjali su Naldo u finišu prvog poluvremena, Ozil spektakularnim projetilom u rašlje u 54. minutu, te Klaudio Pizaro na isteku sata igre.

Nakon poraza Bavaraca, čelo tabele bar na 24 sata preuzeo je Šalke, koji je autogolom Oksa stigao do minimalne pobede nad Ajntrahtom.

Klub iz Gelzenkirhena, čijom odbranom je u subotu gotovo besprekorno komandovao Mladen Krstajić, ima bod više od Hamburgera, koji u nedelju gostuje Volfsburgu.

Minimalan trijumf ostvarila je i Herta, a meč-viner u Menhengladbahu bio je svojim drugim golom u sezoni Gojko Kačar. Mrežu Borusije srpski internacionalac pogodio je u 11. minutu na asistenciju Cicera.

U timu iz Berlina starter je bio i Marko Pantelić, kojeg je pet minuta pre kraja susreta na terenu zamenio Čahed, dok je umesto strelca Kačara od 62. minuta zaigrao Lustenberger.

U ovom kolu Bundeslige igrali su i Branko Jelić i Ivica Ilijev koji su podelili minutažu u remiju Kotbusa i Bohuma. Jelić je igrao do 54. minuta, a zatim ga je zamenio Ilijev.