PLS: ČSK kolo vodi, Smederevu finiš ne prija

Nove pobede ČSK-a i Mladog radnika, Smederevo opet ostalo bez celog plena u sudijskoj nadoknadi. Gol Inđije iz kornera.

PLS: ČSK kolo vodi, Smederevu finiš ne prija  Izvor: MONDO

ČSK iz Čelareva ističe najozbiljniju kandidaturu za ulazak u Superligu Srbije već posle šestog kola Prve lige, a Smederevo kandidaturu za "Verovali ili ne".

Šesto kolo PLS obeležili su preokreti, efektni golovi, kao i prvu kapitulaciju golmana Srema Nenada Rajića posle 477 minuta.

Lider PLS, ekipa ČSK-a zabeležila je novu pobedu u duelu sa lučanskom Mladosti i čvrsto drži čelo tabele, a požarevački Mladi radnik je posle trijumfa nad Smederevom, pokorio i Dušanovac - protiv Voždovca - 2:1.

Neverovatne, ali istinite stvari dešavaju se fudbalerima Smedereva. U trećoj uzastopnoj utakmici Smederevci su u finišu utakmice primili gol i ostali su bez celog plena. Posle Kolubare, bod iz Smedereva nosi i apatinska Mladost koja je izjednačila u sedmom minutu sudijske nadoknade. Prethodno je sudija pokazao dva crvena kartona u zaustavnom vremenu.

Smederevo je povelo u 76. minutu evrogolom Ćerana iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, a izjednačio je Radovanović u 97. minutu. Smederevci su najpre protiv Kolubare ostali bez pobede (izjednačila u 93. minutu), a potom su u Požarevcu izgubili od Mladog radnika takođe u sudijskoj nadoknadi.

Prvu pobedu na svom terenu ostvario je BSK u Borči i to protiv Bežanije 2:0, a Inđija je posle vođstva Novog Pazara od 1:0, na kraju slavila rezultatom 3:1. Treći gol koji je postigao Predrag Kodžo bio je remek-delo, jer je loptu direktno iz kornera poslao u mrežu Novopazaraca.

Posle debakla u Čelarevu (0:3), Sevojno je poraženo i u Subotici od Spartak Zlatibor vode.

Filijala Crvene zvezde, ekipa Srema, ni posle šestog kola ne zna za poraz. Uz ČSK i BSK, Srem je jedini neporaženi tim PLS. Novi Sad je dva puta vodio protiv Srema, ali je ekipa iz Sremske Mitrovice oba puta stizala prednost domaćina. Interesantno je da je golman Srema na ovoj utakmici prvi put kapitulirao posle 477 minuta.

Treću uzastopnu pobedu u ovoj sezoni ostvario je Metalac.