Između Liverpula i Liga kupa stao Čelsi

Marković i drugovi u četvrtfinalu bolji od prvoplasirane ekipe Čempionšipa, a "pevci" od Njukasla.

Liverpul, Totenhem, Čelsi i Šefild junajted - kao jedini drugoligaš - ostali su u trci za engleskim Liga kupom.

Žrebom obavljenim odmah u sredu uveče, odlučeno je da u polufinalu igraju Liverpul - Čelsi i Totenhem - Šefild junajted.

Mečevi su na programu tokom januara, a podsetimo da je to jedina runda koja se igra na dve utakmice.

Liverpul se našao među četiri najbolja tima savladavši u gostima Bornmaut (1:3), koji bi po sadašnjem stanju na tabeli sledeće jeseni igrao Premijer ligu!

Rahim Sterling "tresao" je mrežu u 20. i 51. minutu, dok je reprezentativac Srbije Lazar Marković učestvovao u akciji kod vođstva od 1:0, da bi u 27. minutu lepo ispratio akciju Filipa Kutinja i upisao se u listu strelaca prvi put od dolaska iz Benfike.

Bornmaut je smanjio preko Dena Goslinga u 57. minutu, potom pogodio stativu, tako da mu je i sreća okrenula leđa u želji da napravi iznenađenje.

Totenhem je protiv Njukasla poveo zahvaljujući kiksu rezervnog golmana Alnvika, nakon čega je u drugom poluvremenu napunio njegovu mrežu - 4:0!

Strelci su bili Bentaleb u 18, Čadli u 46, Kejn u 65. i Soldado u 70. minutu.

Šefild junajted u utorak je pobedio Sautempton 1:0. Meč Derbi Kaunti - Čelsi završen je rezultatom 1:3.