Okland Siti treći klub sveta

Ekipa sa Novog Zelanda pobedila posle penala Kruz Azul i osvojila treće mesto na Svetskom klupskom prvenstvu u Maroku.

Najlepše sećanje na Maroko 2014…

Poslednje takmičenje na Svetskom klupskom prvenstvu za Okland Siti je definitivno istorijsko. Novozelanđani su u subotu osvojili treće mesto, što je najveći uspeh za klub osnovan pre samo deset godina.

U borbi za bronzu Okland je pobedio meksički Kruz Azul posle boljeg izvođenja penala - 5:3. Rezultat je posle 90 minuta bio 1:1.

Precizni za Okland sa bele tačke bili su Pajni, Vajt, Pričet i Isa, dok je Irving promašio. Sa druge strane, gol nisu pogodili Formika i Valadez, a jesu Gimenez i Rodrigez.

Petostruki prvak Novog Zelanda poveo je preko Rajana de Vrijesa u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali su Meksikanci uspeli da anuliraju prednost protivnika već 57. minutu. Strelac je bio Ekvadorac Žoao Robin Rohas.

U finalu se sastaju Real Madrid i argentinski San Lorenco.