Čelsi nedodirljiv na "Bridžu"

Treća uzastopna pobeda "plavaca" rezultatom 2:0, a deveta iz devet utakmica kod kuće u Premijer ligi.

Vest Hem došao je na Stamford Bridž kao četvrtoplasirana ekipa engleskog prvenstva, sa osvojenih 13 bodova u poslednjih pet kola, ali u duelu sa Čelsijem nije uspeo da prikaže gotovo ništa od te forme.

Tim Žozea Murinja sigurnom igrom je poveo sa 2:0, a golman Tibo Kurtoa našao se na ozbiljnim iskušenjima samo u poslednjih desetak minuta, kada mu se i zatresla stativa, nakon šuta Morgana Amalfitana.

"Arhitekta" pobede, kojom je Čelsi popravio saldo na 45 od moguća 54 boda, bio je centarfor Dijego Košta.

U 31. minutu je glavom skrenuo loptu centriranu iz kornera na dva metra od gola, gde je Džon Teri samo postavio nogu i doveo "plavce" u vođstvo.

Isto toliko vremena prošlo je do drugog pogotka, nakon solo akcije naturalizovanog Španca i tačnog udarca po zemlji sa 16 metara.

Time je sa ukupno 13 golova prišao prvom strelcu Premijer lige Serhiju Agueru na samo jedan korak. S obzirom na povredu Argentinca, pitanje je dana kada će doći do smene na vrhu.

Čelsi u nedelju gostuje Sautemptonu, a 1. januara gradskom rivalu Totenhemu.

Drugoplasirani Mančester siti, uz zaostatak od šest bodova, od 16 časova je gostovao Vest Bromvič Albionu.