Pobeda Liverpula!

Filip Kutinjo u 86. minutu pogodio sa 25 metara i odveo "redse" u grupu vodećih timova Premijer lige.

Liverpul ispred Čelsija i Arsenala, zahvaljujući majstorstvu reprezentativca Brazila!

Navijači nekada najtrofejnijeg engleskog kluba, koji titulu čeka više od 25 godina, ove večeri mogu da proslave uspešan start nove sezone u Premijer ligi.

Naročito jer je do četiri minuta pre kraja delovalo da će i Stouk i Liverpul morati da se zadovolje po jednim bodom, pošto ni jedni ni drugi nisu zaslužili više.

U meču sa mnogo trčanja i borbe na sredini terena, ali premalo pravih poteza u završnici napada (odnos šuteva u okvir bio je 1:3), svakim sledećim minutom postajalo je jasnije da će eventualna pobeda nekog tima morati da proistekne iz greške ili trenutka nadahnuća.

Filip Kutinjo postarao se da Liverpul trijumfuje u velikom stilu.

Dobio je loptu na oko 30 metara od gola, krenuo u sredinu, čekao, nišanio i - pogodio!

Unutrašnjim delom stopala poslao je loptu pod prečku, a golman Džek Batlend uspeo je samo da je zahvati vrhovima prstiju. Nedovoljno da spreči pogodak i poraz ekipe u crveno-belim dresovima...

Liverpul u narednom kolu dočekuje debitanta u Premijer ligi, ekipu Bornmuta, dok Stouk ide u goste "ranjenom" Totenhemu.