Vuk Rašović pokazao crno-belima kako bi trebalo da igraju protiv rivala u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

BATE Borisov izgubio 1:0 od Dinamo Minska Izvor: MN PRESS

Stručni štab i fudbaleri Partizana dobili su recept po kojem bi trebalo da igraju protiv BATE Borisova u poslednjoj rundi kvalifikacija  za Ligu šampiona.

I to od svog nekadašnjeg igrača i trenera - Vuka Rašovića!

U derbiju beloruskog prvenstva, drugoplasirani Dinamo iz Minska slavio je 1:0, kao gost!

Jedini pogodak u meču postigao je Gleb Rašadkin u 22. minutu.

U postavi Partizanovog rivala ceo meč odigrali su i Filip Mladenović i Nemanja Milunović, dok je na suprotnoj strani Rašović zamenio Nenada Adamovića u 64. minutu.

Za BATE je u drugom poluvremenu zaigrao Aleksandr Hleb, ali veliko pojačanje kluba iz Borisova nije doprinelo promeni rezultata.

Sastav BATE Borisova za ovu utakmicu je bio: Černik - Mladenović, Milunović, Poljakov, Žavnerčik - Karnicki (46. Hleb), Aleksejevič (69. Baga), Nikolić (45. Jablonski) - Volodko, Rodjonov, Gordejčuk.

Razlika između vodeća dva tima na tabeli beloruskog prvenstva sada je smanjena na pet bodova, a bio je ovim porazom BATE je prekinuo seriju od sedam uzastopnih pobeda u ligi.

Partizan i BATE prvi meč igraće 18. avgusta u Belorusiji, a revanš je 26. avgusta u Beogradu.