Siti u trećoj krenuo ka Čelsiju

Vicešampion Premijer lige iz prošle sezone napravio sjajnu uvertiru za duel sa aktuelnim prvakom narednog vikenda.

Već u nedelju, 16. avgusta, u drugom kolu Premijer lige čeka nas poslastica! Aktuelni šampion ide u goste viceprvaku iz prošle sezone! Na Etihadu se sastaju Mančester siti i Čelsi!

A, domaćin će derbi dočekati u mnogo boljem raspoloženju, pošto je na startu sezone lagano prošao kroz Birminge, pobedivši Vest bromvič albion 3:0. Za razliku od "građana", londonski "plavci" odigrali su dan ranije samo 2:2 sa Svonsijem pred svojim navijačima.

Pobedu u poslednjem meču prvog kola Premijer lige, Mančester sitiju obezbedili su dvostruki strelac Jaja Ture i kapiten Vensan Kompani.

Ture je prvo pogodio u 9. minutu, uz dosta sreće pošto je lopta zakačila jednog od defanzivaca VBA, a potom i u 24. kada je sjajno šutirao sa ivice kaznenog pod prečku.

Fantastičnom vezisti očigledno veoma prija da igra na stadionu Hotorns u Birmingemu, pošto je u poslednje tri utakmice na njemu postigao čak četiri gola!

Pobedu je potvrdio Kompani u 59. minutu, odličnim skokom na centaršut Davida Silve iz kornera. Doduše, čini se da je loptu više zakačio ramenom nego glavom... Belgijancu je to bio prvi pogodak u Premijer ligi posle 13 meseci, mada davanje golova i nije njegov posao pošto igra štopera. Ipak, od kada je 2008. došao u Siti, Kompani u samo dve sezone nije postigao makar jedan premijerligaški gol!

Domaćin je u ovoj utakmici bio prilično bezopasan, ali bi to uskoro moglo da se promeni dolaskom Salomona Rondona za klupski rekord u transferima. Centarfor iz Venecuele i doskorašnji igrač Zenita duel protiv Mančester sitija posmatrao je sa tribina.