Kairat neće igrati Ligu Evrope!

Klub koji je kao nepovlašćen u žrebu počeo kvalifikacije za Ligu Evrope stigao na korak od grupne faze, ali nije uspeo u Almatiju. Vodio je 2:0...

Liga Evrope:Bordo izbacio Kairat Izvor: MONDO

Kada je Kairat početkom jula isprašio Crvenu zvezdu u dve utakmice bilo je jasno da je reč o ekipi koja može da napravi nešto u kvalifikacijama.

Crveno-beli su u tom dvomeču sa Kazahstancima imali potpuno podređenu ulogu i samo ih je golman Predrag Rajković spasao veće blamaže.

Kairat je pobedio 2:0 u Beogradu i 2:1 kod kuće, što je bilo više nego dovoljno za plasman u naredno kolo. Kazahstanci su potom eliminisali Alaškert i Aberdin.

Protiv Bordoa nisu mogli, iako su prilično namučili Francuze, koji su od 66. do 77. minuta morali da jure rezultat, jer je Kairat vodio 2:0, čime je nadoknadio i prestigao minus iz Francuske (0:1).

Rezervista Enco Kriveli je postigao gol odluke i obezbedio Žirondincima učešće u Ligi Evrope!

Utakmica koja je odigrana u Almatiju počela je autogolom Sedrika Jambera. Anulirana prednost već u prvom minutu dala je krila fudbalerima Kairata, čiji su napadi krunisani i drugim pogotkom posle nešto više od sat vremena igre. Strelac je bio Islambek Kuat.

Uzalud su bili pokušaju domaćina posle gola Bordoa. Mreže Francuza mirovala je do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Žarko Marković odigrao je celu utakmicu, dok je Đorđe Despotović dobio priliku u poslednjih desetak minuta. Na drugoj strani Milan Gajić nije ulazio u igru.