Nama dobro poznata Gabala eliminisala Panatinaikos i plsirala se u Ligu Evrope. Hajduk pao pod pritiskom Poljuda. Još jedna goleada Dortmunda i Odd Grenlanda, Podvig Vuka Rašovića... Još nisu poznati svi učesnici Lige Evrope.

KARABAG - Jang Bojs 3:0 (2:0), prvi meč 1:0
/Ričard 4p, Rejnaldo 43, Ismailov 61/

RUBIN - Rabotnički 1:0 (1:0), prvi meč 1:1
/Eduardo 35/

Karabag je lagano kod kuće izašao na kraj sa Jang Bojsom.

Ekipa iz Azerbejdžana je pobedila je i u revanšu, posle 1:0 u Švajcarskoj, u Bakuu je bilo ubedljivih 3:0. Pitanje učesnika Lige Evrope bilo je rešeno već u četvrtom minutu, kada je Ričard iskoristio penal. Rejnaldo je do kraja poluvremena duplirao prednost, a Ismailov stavio tačku na ovaj duel.

Mnogo više strepeli su Ajaks i Rubin. Holanđani su sačuvali 1:0 iz Amsterdama odigravši 0:0 u Češkoj protiv Jabloneca. Rubin je posle 1:1 u Skoplju, pobedio u Kazanju Rabotnički 1:0, golom Karlosa Eduarda u 35. minutu.

od 19 sati (završeno):

HJK - KRASNODAR 0:0, prvi meč 1:5

Videoton - LEH 0:1 (0:0), prvi meč 0:3
/Kedziora 53/

Krasnodar i Leh su rutinski odradili posao u Helsinkiju i Sekešfehervaru. Rusi su posle 5:0 kod kuće odigrali 0:0, dok je Leh pobedio i u Mađarskoj. Ovaj put 1:0.

od 19.30 sati (završeno):

SENT ETJEN - Milsami 1:0 (1:0), prvi meč 1:1
/Kornje 15/

Tun - SPARTA 3:3 (1:2), prvi meč 1:3
/Fereira 33, 81, Munsi 50 - Dočkal 10, Hušbauer 21, Naminesu 71/

Sent Etjen je do Lige Evrope stigao posle minimalne pobede nad Milsamijem 1:0. Gol Kornjea je bio dovoljan jer je prvi meč u Moldaviji završen bez pobenika 1:1. Sparta je duel protiv Tuna rešila sa dva gola u ranoj fazi utakmice, a posle se igralo za gol više. Meč je završen 3:3.

/Fernandao 7, 78, Erkin 59/

Kairat neće igrati Ligu Evrope, ali hoće Gabala, ekipa koja je u 2. kolu kvalifikacija posle velike borbe eliminisala Čukarički. Drugi predstavnik Azerbejdžana u Ligi Evrope odigrao je 2:2 u Atini protiv Panatinaikosa i zbog golova postignutih u gostima prošao u grupnu fazu. U Bakuu je bilo 0:0.

Pao

Split je danima gore, sa nestrpljenjem, u velikoj euforiji, Delmacija je čekala revanš protiv Slovana iz Libereca. Svi su verovali da je 0:1 iz Češke dostižno, ali je prepun Poljud bio razočaran već u 23. minutu kada je Šural postigao jedini gol na meču.

Fener je lagano izašao na kraj sa grčkim Atromitosom 3:0, dok je Alkmar u poslednjih deset minuta, sa dva gola, nadoknadio minus iz prvog meča 2:3. PAOK je imao više nego lak zadatak protiv Brondbija, jer je prvi duel u Solunu završen 5:0 u korist crno-belih. U Danskoj je bilo 1:1.

BORUSIJA DORTMUND - Odd 7:2, prvi meč 4:3
/Mkitarjan 25, Rojs 27, 32, 57, Hofman 40, Gindogan 51, Kagava 90 - Halvorsen 19, Berg 64/

Standard je "jurio" u Liježu Molde, stigao ga, ali to nije bilo dovoljno. Ukupan rezultat dvomeča je 3:3, ali su Norvežani postigli gol u gostima koji im je otvorio vrata Lige Evrope.

Tamo će i Borusija iz Dortmunda. Očekivano! "Milioneri" su u dve utakmice protiv norveške ekipe Odd Grenland postigli 11 golova i primili pet. U Dortmundu ih je bilo čak devet 7:2.

od 20.45 sati (završeno):

ATLETIK BILBAO - Žilina 1:0 (1:0), prvi meč 2:3
/Elustondo 24/

MITJILAND - Sautempton 1:0 (1:0), prvi meč 1:1
/Rasmusen 28/

Snažan otpor Žiline, ali nedovoljan za Ligu Evrope. Atletik Bilbao je postigao jedan gol koji mu je bio dovoljan da prođe. Slovaci su ostavili sjajan utisak, ipak, za njih je završeno takmičenje u Evropi. Mitijiland je pobedom kod kuće od 1:0 eliminisao Sautempton.

od 21 sat (završeno):

LEGIJA VARŠAVA - Zorja 3:2 (1:1), prvi meč 1:0
/Žežničak 16, Giljerme 62, Duda 90+5p - Komčenovski 39, Malinovski 66/

Poljaci su u uzbudljivom meču u Varšavi strepeli za evropski život ove sezone do poslednjeg sudijskog zvižduka. Preživeli su. U samom finišu utakmice stigli su do pobede od 3:2.