Vuk Rašović kroz dramu do Lige Evrope!

Srpski trener, nekadašnji strateg Partizana, uveo Dinamo iz Minska u Ligu Evrope, pošto su Belorusi posle penala eliminisali Salcburg u Austriji.

Bravo Vuče!

Vuk Rašović kao glavni trener, Ljubiša Ranković kao asistent, odnosno Nenad Adamović kao fudbaler - boriće se sa Dinamom iz Minska u Ligi Evrope.

Belorusima u revanš meču plej-ofa za UEFA takmičenje nije bila dovoljna pobeda od 2:0 pre sedam dana protiv Salcburga.

Austrijanci su na Red Bul Areni za 90 minuta, golovima Takumija Minamina i Sirijana, anulirali minus.

Golova do isteka 120. minuta više nije bilo, pa je pretposlednji učesnik Lige Evrope odlučen posle penala. Serija udaraca sa bele tačke izrodila je junaka Dinama - golmana Aleksandra Gutora.

Pošto je Koritko promašio drugi penal za Dinamo, sjajni čuvar mreže je uspeo da odbrani tri udarca za redom igračima Salcburga. Minamino, Atanja i Beriša nisu uspeli da pogode sa "kreča".