"Podmornica" okrenula Espanjol

Kongoanac Sedrik Bakambu sa dva gola u finišu utakmice doneo Viljarealu prvu pobedu u novoj sezoni.

Nekadašnji napadač Sošoa i Burse, Sedrik Bakambu, u 87. minutu je iz "mrtvog" ugla pogodio za preokret na 2:1, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade sa pet metara postavio konačnih Viljareal - Espanjol 3:1.

Gosti su poveli već u petom minutu, kada se Felipe Kaisedo ušunjao iza leđa odbrane i kao na treningu plasirao loptu u mrežu.

"Žutoj podmornici" bilo je potrebno mnogo truda i vremena da izjednači. Učinio je to vrlo spretno u 67. minutu Roberto Soldado, povratnik u Primeru iz redova Totenhema.

Inicijativa se posle nekoliko propuštenih prilika isplatila tri minuta pre kraja regularnog toka. "Rezervista" Bakambu praktično je vratio Viljarealu ono što je u prvom kolu izgubio protiv Betisa u Sevilji, kada je u 87. minutu primio izjednačujući pogodak.