A-ju, kako igra Svonsi!

U poslednjoj utakmici 4. kola Premijer lige fudbaleri Svonsija su na svom stadionu savladali Mančester junajted. Pakleni tandem Gomis - Aju!

Svonsi je u prvom kolu "otkinuo bod" Čelsiju, a u nedelju je čitav plen oteo od Junajteda!

Treći put zaredom!

Nakon što je u prvom kolu utišao "Stamford Bridž", Svonsi je došao do pobede i protiv Mančester junajteda. Rezultat je bio 2:1, a golove za domaće su postigli Andre Aju u 61. minutu i Bafetimbi Gomis u 66. minutu, iako je Junajted prvi poveo preko Huana Mate u 48. minutu.

Svonsi je i u prvom poluvremenu bio bolji rival, pa se Junajted „hvatao za kosu“ kada bio Bafetimbi Gomis dobio loptu. U jednoj situaciji je "promešao" štopere Mančester junajteda, sjajno šutirao, ali je lopta samo "okrznula" stativu gola koji je čuvao Serhio Romero.

Taman kada se očekivalo da će Svonsi pritisnuti Junajted i konačno postići taj gol – pravi šok na Libertiju. Luk Šo je prošao po levoj strani, uputio loptu u šesnaesterac, ona se srećno odbila do Huana Mate kome nije bilo teško da je smesti u mrežu Lukaša Fabijanskog.

A onda kreće šou Andrea Ajua.

Prvo je reprezentativac Gane glavom savladao Romera u 61. minutu, a onda je poslao sjajnu loptu "spoljnom" ka Bafetimbiju Gomisu, koji je tako upisao i četvrti gol ove sezone. Tandem Aju - Gomis postaje jedan od najubitačnijih u Premijer ligi, a ne treba zaboraviti i Džefersona Montera koji nije igrao na ovoj utakmici zbog povrede.

Junajted je tako po prvi put ove sezone primio gol u Premijer ligi, a onda i prvi put izgubio. U prvom meču dana Sautempton je savladao Norič 3:0 uz dva gola Dušana Tadića.