Čukarički prekinuo lošu seriju!

Fudbaleri Čukaričkog slavili u 8. kolu Superlige Srbije na gostovanju u Gornjem Milanovcu. Metalac – Čukarički 1:2.

Superliga Srbije: Metalac – Čukarički 1:2 Izvor: MN PRESS

Čukarički je u nedelju prekinuo svoju lošu seriju, ali i dobru seriju Milanovčana!

Na stadionu kraj Despotovice Čukarički je tek u drugom poluvremenu uspeo da slomi čvrstu ekipu Metalca, pa su gosti pobedili 2:1 golovima Dejana Boljevića u 48. i Lukasa Pijasentina u 66. minutu, a tek je Dragan Milovanović u 93. minutu ublažio poraz.

Forma je u najavi ove utakmice bila na strani Metalca, pošto su Milanovčani bez poraza na prethodne četiri utakmice, dok je Čukarički (do ove utakmice) bio u lošoj formi i nije pobedio na tri uzastopna meča. Međutim, to nije mnogo značilo domaćima u ovoj utakmici.

Poveo je Čukarički početkom drugog dela igre. Dejan Boljević se našao u prilici i precizno šutirao u donji levi ugao gola koji je čuvao Nemanja Belić. Upravo je on skrivio penal u 66. minutu, a sa "bele tačke" precizan je bio Brazilac Lukas Pijasentin.

Metalac je možda mogao i do boda u ovoj utakmici, ali da su malo ranije "ubacili u drugu brzinu". U 93. minutu je Dragan Milovanović na centaršut Merdovića pogodio za 2:1, a već u sledećem napadu je Metalac imao šansu za 2:2, ali je sudija signalizirao ofsajd.

U ostalim utakmicama dana Spartak je bio bolji od Vojvodine u "derbiju Bačke", dok je Crvena zvezda pobedila Mladost 3:0.