BUNDES: Očajna Borusija

Očajan početak Borusije Menhengladbah u novoj sezoni Bundeslige.

Četiri kola – isto toliko poraza. Posljednji su doživjeli na premijeri četvrtog kola. Izgubili su ubjedljivo na domaćem terenu od HSV-a 0:3, pred 54. 000 gledalaca.

Loše je Borusija izgledala na terenu, tako da gosti nisu morali puno ni da se pomuče da dođu do trijumfa. Dva gola za HSV- postigao je Lasoga u prvom poluvremenu.

Pitanje pobjednika riješio je Miler početkom drugog poluvremena.

Gojko Kačar odigrao je svih 90 minuta za HSV i to na poziciji štopera umjesto Emira Spahića, koji nije igrao zbog kartona. Kačar, koji je odigrao par mečeva na toj poziciji u Vojvodini , odlično se snašao na meču u Menhengladbahu.