Tragikomedija i majstorija u Parizu!

Šokantnu utakmicu odigrali su PSŽ i Bordo, koji je sa igračem manje i 28 odsto poseda lopte zaustavio šampiona.

Klupski fudbal se vratio na scenu u velikom stilu, bar kad je Liga 1 u pitanju!

Derbi koji je otvorio 5. kolo francuskog prvenstva bio je – spektakularan. Na kraju, na punom "Parku prinčeva": Pari Sen Žermen – Bordo 2:2 (2:1).

Gosti, koji su za 90 i kusur minuta igre imali loptu u nogama samo 28 odsto vremna, uspeli su na kraju da, iako su u međuvremenu ostali bez isključenog strelca prvog gola Anrija Savijea, da izjednače drugi put na meču i to posle treće velike, katastrofalne greške dvojice čuvara mreža.

Kevin Trap iz Pari Sen Žermena obrukao se dva, a njegov kolega "žirondinac" Sedrik Karaso jedan put.

Tim Lorana Blana u koji nije mogao da računa na Zlatana Ibrahimovića, zabeležio je prvi remi posle četiri uzastopne pobede od starta prvenstva, dok su momci Vilija Sanjola treći put remizirali uz jednu pobedu i poraz. Ali kako...

Naš mladi reprezentativac Milan Gajić zaigrao je za Bordo u 46. minutu, odmah posle odmora i pružio odličnu partiju.

Prvi je izbriljirao Karaso, koji je nespretno ispustio loptu i pomogao Edinsonu Kavaniju da postign treći gol u šampionatu, tekao se 27. minut, posle čega se na drugoj strani spetljao Trap i udarac glavom Savijea u 31. minutu ubacio u sopstvenu mrežu. Tačnije, lopta mu se "izmigoljila"...

Potom, Kavani je u 34. minutu postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca gde Karaso, ruku na srce, nije mogao ništa, ali šta reći za potez Trapa iz 79. minuta, samo stotinak sekundi nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Savije... Lukavi vezista, Tunižanin Vabi Kazri prikrao se 25-godišnjem Nemcu, ukrao mu loptu i smestio je u praznu mrežu.

Na kraju 2:1 za Trapa protiv Karasoa!