Rezervista Nejsmit briljirao sa het-trikom dok Čelsi ne podseća na tim iz prošle sezone. Ponovo. Da li je titula već izgubljena?

Već četiri kola svi pomišljaju da loša serija "plavaca" mora da prestane...

...ali, to se ni u petom kolu nije desilo.

Najgori start u poslednjih 20 godina!

Čelsi je u prvom meču 5. kola Premijer lige izgubio od Evertona 3:1, ili bolje rečeno od Stivena Nejsmita, a moglo je da bude i ubedljivije. Škot je pogađao u 17., 22. i 82. minutu - a nije ni počeo meč!

Poraz Čelsija ublažio je srpski reprezentativac Nemanja Matića, prelepim golom sa 25 metara.

Čelsi je ove sezone već primio 12 golova, što je najviše od svih timova Premijer lige.

Nije dobro krenulo po Everton. Već u 10. minutu igre Muhamed Bešić je morao iz igre, a umesto njega je ušao Stiven Nejsmit, mnogo ofanzivniji igrač. Pretpostavljalo se da će Čelsi tada imati više prostora za igru, jer je Bešić fudbaler koji služi da "uništi" igru protivnika, ali se desilo upravo suprotno.

Snalažljivi Škot se upisao lako dva puta - prvo u 17. minutu na asistenciju Galoveja. Mladi levi bek je dobio loptu, uputio je iz prve u šesnaesterac, a odbrana Čelsija nije uspela da se namesti. Nejsmit je utrčao između Zume i Terija i glavom "otvorio" seriju golova.

Pet minuta kasnije pogađa na pas Rosa Barklija. Dobio je loptu na 20-tak metara od gola, pogledao ka Begoviću i šutirao snažno u golmanov levi ugao - po zemlji. Utisak je da je Begović mogao i bolje da reaguje, ali da je bio zaklonjen.

Uprkos toj grešci, ponovo je na golu blistao bosanski golman, a naš fudbaler Nemanja Matić se potrudio da te odbrane ne budu uzalud, pa je u 36. minutu smanjio na 2:1 prelepim udarcem sa skoro 30 metara. Zanimljivo, on je i prošle sezone bio strelac na "Gudison parku".

Matić gol protiv Evertona
Izvor: Dailymotion

Međutim, ispostavilo se da je to bio utešni pogodak za "plavce".

Imali su u drugom poluvremenu šansu preko Dijega Koste, ali je on u subotu delovao netipično loše, bezvoljno.

Tačku na kraj stavio je ko drugi nego Stiven Nejsmit, kome baš leži da igra protiv Čelsija. Dobio je loptu u prostor od sjajnog Barklija, i fantastično matirao Begovića - desnom nogom, za savršen het-trik (glava, leva noga, desna noga).

Murinjo je pognute glave napustio "Gudison park" jer Čelsi posle 5. kola na svom kontu ima samo 4 boda i 12 primljenih golova. Da li je titula već sada izgubljena?

Poslednji meč dana je između Mančester junajteda i Liverpula, pa pročitajte našu najavu.