Totenhem konačno pobedio!

Prvi nedeljni meč 5. kola Premijer lige pripao Totenhemu, kome je to to ujedno i prva pobeda ove sezone.

Veruju u Totenhemu u igrače iz svoje škole, a to im se danas i isplatilo!

"Pevci" su u gostima na "Stadionu svetlosti" uspeli da odnesu sva tri boda, boljem u ovom meču, Sanderlendu rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je povremeni reprezentativac Engleske Rajan Mejson u 82. minutu, a kasnije je zbog povrede kolena morao da izađe iz igre.

U duelu timova koji do ovog kola nisu imali nijednu pobedu, do trijumfa je došao favorit iz Londona, koji je imao očajan početak sezone. Tako da Sanderlend, uz Njukasl i Stouk, ostaje jedini tim Premijer lige koji još uvek nema pobedu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a najveću šansu imao je bivši "totenhemovac" Džermejn Defo. Izašao je sam pred golmana Lorisa, ali je šutirao traljavo i pogodio stativu.

U drugom poluvremenu Totenhem je konačno preuzeo inicijativu i držao veći posed lopte, a iz prve ozbiljne šanse stigli su i do gola, i to tek u 82. minutu.

Kejn je primio lotpu na ivici šesnaesterca i odigrao povratnu ka rezervisti Lameli, a onda je Argentinac poslao idealan pas u prostor za Rajan Mejsona, a ovaj u padu savladao Pantiliomona za veliku radost gostujućih navijača.

Imao je u narednom napadu veliku šansu Džek Rodvel da izjednači, ali je pogodio samo prečku. U finišu meča Naser Čadli je dva puta imao priliku da reši utakmicu, ali je rezultat ipak ostao 1:0.

U jučerašnjim mečevima videli smo iznenađenje u Liverpulu, gde je domaći Everton savladao Čelsi, Siti i Arsenal su ostvarili pobede, a Junajted je bio bolji u derbiju sa Liverpulom.