SUPERLIGA: Tri utakmice - 11 golova!

Retka efikasnost na srpskim terenima...

SUPERLIGA: Tri utakmice - 11 golova!  Izvor: MN PRESS

U senci "večitog derbija" igraju se ostali mečevi 9. kola Superlige Srbije.

Dan posle duela Crvene zvezde i Partizana (3:1), na programu je šest utakmica, po tri u 17 i 19 časova.

Dobro je počelo, pošto su u Čačku i Beogradu strelci bili veoma raspoloženi! Borac je savladao Novi Pazar 3:0, Jagodina je na Karaburmi bila bolja od OFK Beograda 2:0, a Rad i Spartak odigrali su 3:3 na Banjici.

Čačani su pred svojim navijačima prekinuli niz od pet mečeva bez pobede (tri poraza, dva remija), a u tome im je dosta pomoglo isključenje Radoša Prodića zbog drugog žutog kartona već u 47. minutu.

Na scenu su tada stupili Srđan Vujaklija i Milan Jevtović, koji su u 53. i 54. minutu upisali po gol i asistenciju i tako uvećali prednost iz prvog poluvremena, stečenu pogotkom Nemanje Miletića.

Borac se ovom pobedom vratio u gornji deo tabele, na deobu četvrtog mesta sa Čukaričkim i Vojvodinom, dok je Novi Pazar osmoplasirani.

Jagodina je na Karaburmi upisala prvu pobedu ove sezone, a ona je mogla da bude i ubedljivija da su "ćurani" iskoristili penal u poslednjim minutima utakmice. Stefan Čupić je, ipak, odbranio šut Uroša Nikolića, ali pre toga nije uspeo da zaustavi sjajan udarac Frensisa Kjermea iz Gane sa oko 20 metara (58. minut), kao ni Mladena Popovića u 34, posle gužve na centaršut iz kornera.

Najviše uzbuđenja viđeno je na Banjici, gde je Rad vodio protiv Spartaka 1:0, zatim na poluvremenu gubio 1:2, pa početkom drugog dela 1:3, ali je na kraju uspeo da dođe do boda - 3:3. Gol za izjednačenje postigao je Uroš Nenadović, koji je tokom drugog poluvremena ušao u igru.