Aston Vila prokockala 2:0 protiv Lestera!

Poslednja nedeljna utakmica petog kola Premijer lige donela mnoštvo uzbuđenja i veliki preokret Lestera.

Ne kažu džabe 2:0 je najopasniji rezultat...

To su na svojoj koži najbolje osetili fudbaleri Aston Vile koji su u poslednjoj utakmici ovog vikenda uspeli da prokockaju prednost od dva gola razlike. Sjajni Lester Klaudija Ranijerija ubacio je u "šestu brzinu" i samleo protivnika za pola sata.

Lester - Aston Vila 3:2

Gosti su poveli krajem prvog poluvremena golom mladog Džeka Griliša, preko Karlesa Hila u 63. minutu stigli do 2:0 i činilo se velike pobede u gostima. Međutim...

...tada je Lester zaigrao mnogo bolje i u periodu od 72. do 89. minuta postigao čak tri gola. Prvo je pogodio Riči de Lat, glavom posle kornera, a sudija je na centar pokazao nakon što ga je "gol tehnologija" obavestila da je lopta prešla gol liniju.

Posle solo prodora Mareza, Drinkvoter je kao "na tacni" poslužio Džejmija Vardija za izjednačenje u 82. minutu, a onda je sedam minuta kasnije pobedu "lisicama" doneo Nejtan Dajer - i to glavom!

Treba dodati i to da je Rijad Marez, jedan od najboljih igrača dosadašnjeg toka Premijer lige, namestio dva gola.

Najlepši trenutak meča ipak je bio gol Karlesa Hila, ali su ga igrači Lestera potpuno poništili.

U prvom meču dana Totenhem je savladao Sanderlend 1:0, golom Rajana Mejsona u 82. minutu.