LE: Dortmund tipično "nemački"!

Odigrani prvi mečevi 1. kola Lige Evrope za sezonu 2015/2016. Borusija golovima u nadoknadi prvog i drugog poluvremena stigla do preokreta.

Posle Lige šampiona, u uobičajenom terminu četvrtkom, počela je i Liga Evrope. Po običaju, uzbuđenja nisu izostala!

Prvi mečevi doneli su nekoliko zanimljivih rezultata, a malo je nedostajalo da se u centru pažnje nađe Borusija Dortmund, zbog remija na svom Vestfalenu sa Krasnodarom.

Da ne bude tako, pobrinuo se Park Jo-Ho, koji je u trećem minutu nadoknade iskoristio centrašut Gintera i glavom poslao loptu u mrežu za 2:1. Južnokoreanac je prethodno, u nadoknadi prvog poluvremena, asistirao upravo Matijasu Ginteru za 1:1, čime je anulirana prednost gostiju iz 12. minuta kada je pogodio Pavel Mamaev.

Najjači utisak u prvom kolu, bar što se tiče mečeva igranih od 19 časova, ostavio je Napoli, koji je bio neumoljiv protiv gostiju iz Briža - 5:0!

Ajaks je uspeo tek sa igračem više da izjednači protiv Seltika (2:2), dok je Liverpul u finišu meča ispustio prednost u Bordou (1:1).

Gosti su poveli u 65. minutu lepim golom Adama Lalane...

..., ali je domaćin izjednačio preko Žusea u 81.

Što se tiče srpskih fudbalera, od prvog minuta igrali su Nemanja Gudelj (Ajaks), Milan Gajić (Bordo), Vojislav Stanković (Gabala), Nenad Adamović (Dinamo Minsk) i Antonio Rukavina (Viljareal).