Vest Hem "ubica" favorita: Pao i Siti!

"Čekićari" nastavili sjajnu seriju igara u gostima i prvi u ovoj sezoni srušili Mančester siti.

Arsenal, Liverpul, Mančester siti...

Vest Hem je nastavio "seču" favorita, pa su za sada od jačih timova preživeli samo Mančester junajted i Čelsi, i to zato što još nisu igrali sa "čekićarima".

Gosti iz Londona su u Mančesteru uzeli tri boda rezultatom 2:1, golovima Mozesa u 9. minutu i Sako u 31. minutu, dok je De Brujne postigao svoj prvi gol za Siti u nadoknadi prvog dela igre.

Već posle prvih 45 minuta dali su do sada nesavladanom Džou Hartu dva gola...

Prvi gol pao je posle fantastičnog poteza Viktora Mozesa. Dobio je loptu od Dimitrija Pajea, povukao napred, našao mali prostor za šut i preciznim udarcem savladao nemoćnog Džoa Harta, kome je to bio i prvi primljeni gol u Premijer ligi.

Propustio je priliku za izjednačenje Serhio Aguero, a onda je usledila kazna.

Posle kornera, možda i nepostojećeg, najbolje se snašao Dijafra Sako i povećao na 2:0.

Siti je u ovoj utakmici oslabljen za Davida Silvu i na terenu se oseća da nema njegove "čarolije", Kevn de Brujne još nije toliko "povezan" sa saigračima, ali je zato uspeo da postigne gol. Našao se na ivici kaznenog udarca, a onda kao i Mozes, precizno po zemlji šutirao i pogodio mrežu gola Adrijana.

A onda su svi igrači Sitija krenuli u napad.

Gotovo u svakom minutu drugog dela igre su pretili "građani", ali je Adrijan fantastično branio sve pokušaje. Bilo da je u pitanju bio Jaja Ture sa pet metara, Navas sa deset ili Serhio Aguero sa 15, španski golman je uspeo sve da zaustavi. Veliku pomoć imao je i u Vinstonu Ridu koji je fantastično dirigovao odbranom svog tima.

Danas Sitiju nije bilo suđeno da osvoji tri boda, kao u prethodnom kolu kada su pobedili Palas u 90. minutu.

U prvom meču dana Čelsi je na svom "Stamford bridžu" savladao Arsenal 2:0 i tako pobegao sa dna tabele. Meč je naročito obeležilo kontroverzno ponašanje Dijega Koste, a šta je Murinjo rekao posle meča čitajte ovde.

Bornmut je bio bolji od Sanderlenda 2:0, Votford od Njukasla 2:1, dok je Lester uspeo da se vrati posle 0:2 i odigra nerešeno sa Stoukom.