"El Ninjo" kao nekada, Korea kao Aguero!

Atletiko se brzo "trgao" posle poraza od Barselone i utehu izlečio na gostovanju u Eibaru. Rezervisti doneli pobedu ekipi Dijega Simeonea.

Menjao je i menjao Dijego Simeone napadače dok nije pogodio.

Atletiko je ipak slavio u Eibaru rezultatom 2:0, ali se pošteno namučio dok nije "slomio" rivala.

Počeo je Simeone sa Lukasom Vijetom i Džeksonom Martinezom u napadu, ali pošto oni nisu iskoristili svoje šanse, temperamentni trener ih je zamenio već na poluvremenu. Umesto njih priliku su dobila dva Toresa – Fernando i Oliver, ali je ključan bio ulazak Anhela Koree u 61. minutu.

Anhel Korea, momak koji je bio na korak od završetka i nezapočete karijere zbog ciste na srcu, postigao je svoj prvi gol u dresu Atletiko Madrida svega nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru.

Tores je prošao po levoj strani, zaustavio se i okrenuo se oko svoje ose, a onda uposlio Koreu koji je driblingom izbacio dvojicu čuvara – a onda snažno šutirao u Riezga koji nije uspeo da ukroti loptu. Gol za Atletiko u fantastičnom trenutku, na pola sata do kraja utakmice.

Ova dva igrača su sarađivala i kod 2:0. Sada je u ulozi asistenta bio Anhel Korea koji je gurnuo jednu loptu u prostor za Toresa, a "El Ninjo" je samo prebacio preko golmana.

Korea je nastavio da zadaje probleme ekipi Eibara, ali je bio blizu i crvenog kartona jer je igrao pod "injekcijom" adrenalina.