Viljareal demolirao Bilbao!

"Žuta podmornica" fantastično otpočela sezonu, dok Bilbao u prva četiri kola ima tri poraza.

Bilbao nikako ne može na dva fronta...

Fudbaleri Atletik Bilbaoa ne mogu nikako da nađu formu u Primeri, pa su tako u četiri kola izgubili već tri utakmice.

Posle Eibara i Barselone njih je savladala i ekipa Viljareala 3:1, koja igra odlično ove sezone.

Golove su postigli Bruno u 43. minutu iz penala, u 67. minutu pogodio je i Mario, a u 80. je gol postigao i Leo Baptistao, dok je za Baske pogodio ko drugi nego Aduric u 92. minutu.

Baptistao je u finišu poluvremena bio u prodoru, oborio ga je Gurpegi, a sudija je pokazao na "belu tačku". Precizan je bio Bruno za miran odlazak na pauzu.

Baš kada je Valverde na teren izveo najbolje napadače Adurica i Raula Garsiju, Bilbao je opet primio gol, i to kakav!

Mario je primio loptu na 20-tak metara od gola, pogledao ka Iraizozu i raspalio loptu, a golman Bilbaoa je samo ulepšao ovaj pogodak.

Pobedu je potvrdio Leo Baptistao u 80. minutu, ali za "pola gola" je sigurno zaslužan Adrijan. On je u kontri dobio odličnu loptu od Suareza, sačuvao loptu od Bilbaovih defanzivaca, a onda u pravom trenutku uposlio Baptistaa koji je šutirao u dalji ugao.

Aduric je u 92. minutu pogodio samo za utehu navijača Bilbaoa.

Rival Partizana u Ligi Evropa daleko je od prošlosezonske forme, pa će biti zanimljivo da li će malo i žrtvovati evropsko takmičenje, zarad vraćanja u bolju formu u domaćem prvenstvu, koje je uvek najvažnije za tim iz Baskije.

Probleme u domaćem takmičenju ima i Sevilja koja je poražena od Selte 2:1, dok se Sporting Hihon bolje snašao u goleadi u La Korunji - pobedili su 3:2.