Liverpul na penale dobio četvrtoligaša!

Od ekipe Brendana Rodžersa uvek se može očekivati ovakvo veče. Sprečili su bruku, ali nisu odbranili menadžera od novih kritika. Potpuno opravdanih!

Pre pet godina, Nortempton je na Enfildu slavio na penale. Ove večeri, četvrtoligaš Karlajl nije uspeo da napravi podvig.

Redsi su se, ipak, plasirali u četvrtu rundu Liga kupa, savladavši borbenog autsajdera u penal seriji, najviše zahvaljujući odbranama Adama Bogdana, koji je "odvukao" ekipu u sledeću fazu.

Posle 90 minuta bilo je 1:1. Liverpul je poveo golom Danija Ingsa u 23. minutu, a Karlajl izjednačio u u 34, pogotkom napadača iz Gane, Dereka Asamoe. Rezultat nije menjan do isteka drugog produžetka, kada su golmani stupili u prvi plan.

Uspešniji je bio debitant pred golom Redsa, koji će dugo pamtiti tri odbrane i prvi nastup za posrnulog giganta.

Sa druge strane, Karlajl je propustio veliku šansu da skine najvredniji skalp od sezone 1970/71, kada je u drugom kolu eliminisao Mančester siti. Dugo su igrači unapred precrtanog rivala ostali na travi, žaleći za neurađenim.

Ipak, Liverpul se kako-tako izvukao, što se ne može reći za Njukasl, koji i dalje ne može da dođe sebi.

"Svrake" su nizu loših rezultata u Premijer ligi dodale i eliminaciju iz Liga kupa. Eliminisao ih je Šefild Vendzdej i to na Sent Džejms Parku, golom Luisa Mekgugana.

Aleksandar Mitrović još nije u kombinaciji za meč, a večeras nije nastupio ni Dušan Tadić, koji je pobedu Sautemptona na gostovanju Em-Ka (MK) Donsima gledao sa klupe - 6:0.

Rutinski je plasman u završnu rundu izborio i Mančester junajted, savladavši kod kuće bez problema Ipsvič, golovima Runija, Pereire i raspoloženog novajlije Marsijala. Runi je konačno pogodio i u domaćem takmičenju.

Jako sladak, možda i najslađi trijumf večeri ostvario je Arsenal, pobedivši na gostovanju tradicionalnog protivnika - Totenhem, 2:1. Strelac oba gola za "tobdžije" bio je Matje Flamini, u 26. i 78. minutu.

Navijači "tobdžija" demolirali su Vajt Hart Lejn pre odlaska.