Kraj crne serije OFK, ali je sve ostalo CRNO!

OFK Beograd u 11. kolu Superlige konačno pobedio. "Golubovi" bez krila i "prvog tima" u glavnom gradu.

Kraj crne serije OFK, ali je sve ostalo CRNO! Izvor: MN PRESS

OFK Beograd posle pet vezanih poraza u Superligi konačno je upisao nove boodve. "Romantičari" su u 11. kolu pobedili na Karaburmi Spartak 2:0 (1:0).

To je treći trijumf OFK Beograda koji najverovatnije posle kompletiranja kola neće više biti na začelju tabele.

Strelci za domaćina bili su Aleksa Denković u petom minutu. Vrlo lepo je fudbaler "romantičara" sa ivice šesaesterca šutirao i zabio loptu u "malu" mrežu gola Subotičana.

Konačan odluka oko pobednika pala je pet minuta pre kraja utakmice. Gojko Marinković se u kaznenom prostoru poslužio rukom, a sudija Milorad Milićević nije imao dilemu oko toga da li je penal.

Ivica Jovanović bio je siguran sa "kreča".

Spartak u 58. minutu nije iskoristio najstrožu kaznu, jer je Milan Jokić traljavo šutirao.

Subotičani takođe ne briljiraju u Superligi. "Golubovima" je poraz na Karaburmi treći u sezoni, a pored dve pobede imaju još pet remija, što ih i dalje svrstava u grupu klubova koja će se boriti za opstanak u završnoj fazi šampionata.

Ipak,  meč OFK Beograda i Spartaka sigurno će da izazove novu polemiku u medijima oko nameštanja utakmica u Superligi. Naime, gosti su u Beogradu doveli "drugi tim", bez najboljih igrača poput Gorana Antonića, Nemanje Milića, Vladimira Torbice, Vladimira Kovačevića...
Portal Mozzartsport napravio je zanimljivu listu igrača koji su igrali protiv OFK Beograda i onih koji su bili standardni na prethodnim utakmicama.

Minutaža igrača iz prve postave Spartaka na Karaburmi u prvih 10 kola Superlige: