Što može Lester, može i Everton!

Romelu Lukaku (dva gola i asistencija) najzaslužniji za veliki preokret u Vest Bromviču.

Tvrdnja da je "2:0 najopasniji rezultat" ove sezone je potvrđena više puta, pa tako i u meču Vest Bromvič Albion - Everton 2:3 (1:0), kojim je spuštena zavesa na 7. kolo Premijer lige.

Slično Lesteru, koji je pre 15 dana gubio od Aston Vile pa preokrenuo na 3:2, Everton je neočekivano stigao do pobede za proboj na peto mesto na tabeli.

S tim da je zadatak "karamela" bio za nijansu teži, jer su igrali na gostujućem terenu!

VBA je poveo preko Saida Berahina u 41. minutu, na 2:0 je povisio Krejg Doson posle kornera u 54, ali je situacija počela da se menja čim je Everton krenuo sa centra.

Romelu Lukaku u 55. minutu je smanjio na 2:1, u 75. je asistirao Aruni Koneu za 2:2 (ponovljeni snimak pokazao je da je gol postignut iz ofsajda), da bi Belgijanac u 84. minutu iz neposredne blizine još jednom gurnuo loptu u mrežu i postavio konačan rezultat - 2:3.

Riki Lambert imao je sjajnu šansu za izjednačenje u finišu, ali je tukao pored gola...

Sa kakvim samo nestrpljenjem navijači Evertona sada očekuju nedelju i gradski derbi protiv Liverpula na Gudison parku!

TABELA: Mančester j. 16, Mančester s. 15, Vest Hem 13, Arsenal 13, Everton 12, Totenhem 12, Kristal Palas 12, Lester 12, Liverpul 11, Sautempton 9, Svonsi 9, Norič 9, Votford 9, Čelsi 8, VBA 8, Bornmaut 7, Stouk 6, Aston Vila 4, Njukasl 3, Sanderlend 2.