Mitrov gol iznervirao Aguera, pa je brojao do 5!

Spektakularno 8. kolo Premijer lige u kome je viđen preokret Mančester sitija uz Aguerovih pet golova, a Lester se vratio na pobedničke staze. Vest Hem bez pobede u gostima!

Nove goleade i u 8. kolu Premijer lige!

Mančester siti je ponovo bio na pragu toga da na poluvreme ode sa golom manjka, ali je gol Serhija Aguera poništio prvenac Aleksandra Mitrovića...

...a onda i potpuno bacio srpskog fudbalera u drugi plan, pošto ih je bilo ukupno pet, i to za samo dvadeset minuta.

Srpski napadač je konačno "probio led" u Premijer ligi i to protiv Džoa Harta!

POVEZANE VIJESTI

Zbunio je Elijakvima Mangalu, koji je bio primoran da izbaci loptu - ali loše, do Vajnalduma, koji je potom poslao fantastičnu loptu za srpskog napadača i vođstvo od 1:0.

Imao je potom još dve prilike Mitrović, ali je do gola ipak došao ipak Mančester siti. Serhio Aguero je iskoristio sjajnu saradnju Davida Silve i Fernandinja, a omaleni napadač se "samo poklonio".

Aguerovih pet
Izvor: Dailymotion

Ispostaviće se da će posle narednih dvadeset minuta drugi morati da se klanjaju njemu.

Već u 49. minutu doveo je Siti u vođstvo na pas Davida Silve, a već u narednom napadu mu je asistirao i De Brujne.

U 53. minutu je upravo Belgijanac ušao u prostor između štopera i beka, i sjajno zahvatio loptu, koja je gotovo lobovala golmana Tima Krula.

A onda ponovo na scenu stupa Serhio Aguero.

Strelci pet golova u Premijer ligi:

Aguero u 20 minuta, Džermejn Defo za 36, Alan Širer za 54, Endi Kol za 65. i Dimitar Berbatov za 68.

U kontru ga je izbacio Silva, a Aguero se u svom stilu namesto na desnu i preciznim udarcem ponovo savladao Tima Krula, koji zaista nije mogao ništa...

...ni tad, ali ni dva minuta kasnije.

De Brujne je prošao po levoj strani, a Aguero samo pospremio loptu u mrežu za 6:1.

Igrao se tek 62. minut, a Pelegrini je presudio da je dosta i tako možda nije dozvolio Aguero da "piše istoriju" pošto niko nikada nije postigao šest golova u Premijer ligi.

Izveo je iz igre svog napadača, a umesto njega poslao Vilfreda Bonija, koji je mogao da postigne gol u ovom meču, ali je njegov tim značajno stao posle ove goleade.

Iznenađenje je izostalo na meču Sanderlend - Vest Hem, gde su se gosti vratili posle manjka od dva gola. Vodili su domaći zahvaljujući golovima Stivena Flečera i Džermejna Lensa, dok je Dženkinson bio strelac za Vest Hem u finišu poluvremena, a potvrdu toga da su idalje sjajni gosti doneo je Dimitri Paje u 61. minutu, međutim ekipa Slavena Bilića nije mogla više.

Lester se vratio na pobedničke stazevodi zahvaljujući penalu Džejmija Vardija u prvom i golu Šlupa u drugom poluvremenu, a Dijumersi Mbokani je samo smanjio na 2:1.

Do pobede je došao i Stouk, drugo kolo zaredom, dok je Bornmut prokockao "tri boda" jer su u 84. minutu promašili penal za pobedu.