Šalke 03!

Serija od šest pobeda Šalkea u svim takmičenjima surovo je prikunuta danas na "Feltins areni".

Fußballclub Gelsenkirchen-Schalke 04 e. V danas je preimenovan u, najkraće rečeno, Šalke 03.

Fudbaleri Kelna, iz dve kontre i jedne akcije nalik malom fudbalu, sa beskonačno "zalamanja" i dodavanja na malom prostoru, deklasirali su Šalke u Gelzenkirhenu – 0:3 (0:1) u meču 8. kola Bundeslige.

Pre utakmice, samo je Klas-Jan Huntelar, napadač Šalkea, imao više postignutih golova (70) od svih igrača Kelna zajedno, ali su se "jarčevi" udružili i poravnali taj skor pogocima u 45, 80. i 84. minutu.

Francuz Antoni Modest zakucao je loptu u mrežu u 45. minutu finiširajući brzu kontru svog tima, čime je postigao već sedmi gol na osam utakmica ove sezone, a kada je Šalke pojačao tempo u nameri da nastavi niz od šest pobeda u svim takmičenjima, uz samo jedan primljen gol, kažnjen je dva puta.

U 80. minutu Janik Gertard napravio je dva driblinga i plasirao loptu u mrežu nemoćnog Ralfa Farmana, nakon što je pre toga Pavel Olkovski "mučio" odbranu Šalkea gotovo ceo minut driblajući i driblajući na desnoj strani. Kad mu je ponestalo rešenja, dodao je do Gertarda, a ovaj je znao šta će konkretno da uradi s loptom.

Simon Coler ušao je u igru u 83. minutu, minut kasnije dobio je loptu u kontri i – postavio konačnih 0:3, što je Šalkeu drugi poraz ove sezone u Bundesligi, nakon onog zabeleženog u Volfsburgu, istim rezultatom. Keln je na "Feltins arenu" stigao sa jednom pobedom u poslednja četiri kola, a otišao kući pevajući.