Miha bez rješenja za Iguaina i "staru damu"

Juventus nakon preokreta slavio u 192. "Derbiju dela Mole" protiv Torina golovima sjajnog Gonzala Iguaina i Miralema Pjanića.

Iako je Torino prvi stigao do gola i prednosti, Juventus je"Derbi dela Mole" riješio u svoju korist rezultatom 3:1. Dva gola postigao je odlični Gonzalo Iguain, a tačku na "i" stavio je "rezervista" u ovom meču Miralem Pjanić, u drugom minutu nadoknade.

TORINO - JUVENTUS 1:3 (1:1)

Ali…

Pitanje je kako bi se izgledao tok meča da je Roki u 10. minutu donio drugačiju odluku. Naime, Danijele Rugani kao posljednji igrač odbrane sa obje ruke povukao je Andreu Belotija, napadač Torina je pao, tražio faul, vjerovatno bi to bio i crveni karton, ali je arbitar samo odmahnuo rukom.

Negodovali su svi u Torinu kada su čuli da će Roki suditi 192. duel najvećih torinskih rivala, s obzirom na sve ono što je viđeno na prethodnim mečevima kada je on djelio (ne)pravdu (neregularni golovi, golovi iz ofsajda, nepravedna isključenja...). Čini se s pravom.

"Bikovi" su od prednosti stigli u 16. minutu. Danijele Bazeli odlično je prošao po desnoj strani, centrirao, a ubacivanje sa strane ispratio je fenomenalni Beloti, nadskočio Stefana Lihtštajnera i glavom matirao nemoćnog Đanluiđija Bufona.

Prednost domaćih trajala je samo desetak minuta. "Probijena" je odbrana Torina kroz sredinu, Iguain prihvatio je loptu i savladao Harta za 1:1. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Imao je sjajnu priliku za gol Adem Ljajić u 73. minutu da ponovo vrati prednost na stranu Torina. Konačno je nešto dobro uradio Jago Falke, uposlio srpskog internacionalca, ali Ljajić nije uspio da postigne prvi pogodak protiv Juventusa u karijeri. Lopta je fijuknula tik pored lijeve Bufonove stative.

Osim Ljajića, domaći su zaprijetili još nekoliko puta, ali nisu imali sreću da zatresu mrežu. Siniša Mihajlović u 82. minutu napravio je trostruku izmjenu, ali je već u narednoj akciji njegov tim primio gol.

Juventus je kaznio promašaje rivala i stigao do slavlja. Sjajni Iguain lako se oslobodio Antonija Bareke i preciznim udarcem postigao svoj 80. pogodak u Kalču (71 za Napoli i devet za Juventus).

PELISIJER

Kjevo je pogurao Palermo ka Seriji B, a blistao je veteran Serđo Pelisijer, koji je postigao 100. gol u Seriji A, za konačnih 2:0 u korist tima iz Verone.

Englez na golu Torina branio je šta je mogao, ali u 92. minutu bio je nemoćan.

Trener "stare dame" Masimilijano Alegri ostavio je Miralema Pjanića na klupi na startu meča, bh. reprezentativac u igru je ušao tek u 81. minutu, ali je stigao da se upiše u strijelce, nakon velikog karambola i dvije odbrane Harta.