Posavec činio čuda, pa se obrukao

Pravo je čudo šta je hrvatski čuvar mreže Josip Posavec uspio da odbrani u meču sa Napolijem, a kakav je gol primio poslije svega! Ipak, Palermo nosi veliki bod iz Napulja.

Palermo je iznenađujuće stigao do boda na "San Paolu" u posljednjem meču 22. kola Serije A, a da nije bilo početničke greške hrvatskog čuvara mreže Josipa Posaveca, možda bi osvojio i sva tri u duelu sa Napolijem.

Ipak, prije, a i poslije primljenog gola, Hrvat na golu Sicilijanaca odbranio je sijaset prilika koju su stvorili domaći igrači, tako da njegovi saigrači mogu biti zadovoljni osvojenim bodom podno Vezuva.

NAPOLI - PALERMO 1:1 (0:1)

Palermo je iznenađujuće poveo u 6. minutu. Ilija Nestorovski sjajno je reagovao glavom nakon preciznog centaršuta Andree Rispolija sa desne strane i savladao nemoćnog Pepea Rejnu. Bio je to osmi gol Makedonca ove sezone, a prvi u 2017. godini.

...

Veliku šansu Napoli je imao četiri minuta kasnije, kada je šut Drisa Mertensa uz pomoć stative uspio da odbrani Posavec.

Napolitanci su kidisali ka golu gostiju, pokušavali na sve moguće načine da stignu do izjednačenja, ali je mladi hrvatski čuvar mreže sjajno branio. Sve do 66. minuta, kada je napravio veliki kiks. Lopta mu je nakon ne tako jakog šuta Mertensa prošla kroz noge i završila iza njegovih leđa.

...

Nakon početničke greške, ipak nije poljuljano pouzdanje Hrvatu. Još jednu priliku imali su domaći deset minuta kasnije, ali je ovaj put Posavec refleksno reagovao i odbranio odličan šut Pjotra Zjelinskog.

U sudijskoj nadoknadi, u kojoj je "pocrvenio" Edoardo Goldaniga i ostavio Palermo sa desetoricom na terenu, još nekoliko izvrsnih prilika stvorili su Napolitanci, ali je 20-godišnja "jedinica" na golu gostiju sačuvala 1:1.

Napoli je izgubio dva planirana boda, sa kojima je mogao da se izjednači sa Romom na drugoj poziciji.