Inter ne staje, stradala i Peskara

"Neroazuri" sa ubjedljivih 3:0 ispratili Peskaru sa stadiona Đuzepe Meaca.

Ekipa Stefana Piolija upisala očekivanu pobjedu nad „fenjerašem“ Peskarom rezultatom 3:0 i preuzela četvrtu poziciju na tabeli Serije A.

INTER – PESKARA 3:0 (2:0)

Inter je nastavio pobjedničku seriju i stigao do devete pobjedu u nizu u svim takmičenjima kojom je preskočio Lacio na tabeli.

Samo devet osvojenih bodova u 21 kolu ove sezone i sedam poraza u isto toliko prethodnih duela sa Interom nisu ulijevali nadu ekipi Peskari pred subotnji duel, a tradicija je nastavljena.

Mrežu gostiju načeo je D'Ambrozio u 23. minutu poslije asistencije Brozovića.

Bila je to kazna za promašaj Peskare samo minut ranije. Gosti su uspjeli da zatresu mrežu poslije odbijee lopte Handanovića, ali je on opravdano ponipten zbog ofsajda.

Interov čovjek odluke ove sezone, Ivan Perišić nije se upisao u strijelce u subotu uveče, ali je „kao na tacni“ poslužio loptom Žoaa Marija kojem nije bilo teško da sa dva metra ubaci loptu u mrežu za 2:0 u završnici prvog poluvremena.

Inter - Peskara

Sve vrijeme Inter je imao inicijativu, a do konačnih 3:0 domaći fudbaleri stigli su u 73. minutu, međutim, poslije očiglednog ofsajda.

Ikardi je bio taj koji se našao u nedozvoljenoj poziciji, ali je akcija nastavljena i lopta je stigla do Edera koji je postavio konačnih 3:0.

Nakon ovog trijumfa Inter ima 42 boda, odnosno dva boda manje od trećeplasiranog Napolija koji u nedjelju dočekuje Palermo.