Klopovi momci vole derbije, pao Arsenal!

U derbiju dana, ujedno i poslednjem meču subotnjeg programa Premijer lige, Liverpul savladao Arsenal 3:1 (2:0). Šta bi bilo da tim Jirgena Klopa bodove ne prosipa u "malim utakmicama"?

Kada igraju Liverpul i Arsenal - uvek ima mnoštvo golova!

Tako je bilo i u derbiju 27. kola Premijer lige iz kog "redsi" izlaze kao daleko zadovoljniji. Oni su odigrali odličan meč, nisu imali velike padove, a savladali su velikog rivala i ponovo se "vinuli" na mesto koje vodi u Ligu šampiona, dok je Arsenal "skliznuo" na petu poziciju.

Fudbaleri Jirgena Klopa su poveli preko Firmina u 9. minutu, već u 40. je prednost duplirana preko Manea, da bi neizvesnost, mada i nije bila toliko prisutna, vratio Velbek u 57. minutu.

Domaći su bili bliži trećem golu nego gosti izjednačenju, a nakon stative Žoela Matipa u 82. minutu, za konačan rezultat pogodio je Žoržinjo Vajnaldum nakon odlično izvedene kontre.

LIVERPUL - ARSENAL 3:1 (2:0)

Tim Jirgena Klopa, ali i Arsena Vengera, je u poslednja dva meseca "bio u padu forme", gubili su mnogo bodova u "malim mečevima", ali se Liverpul bar pokazao bolje u derbijima.

Daleko opasnija je bila "četa" Nemca u ovom meču nasuprot Vengerovog tima koji je u pojedinim delovima utakmice delovao nezainteresovano. Najbolji strelac Sančez je čak sa klupe, i to nasmejan, pratio loše prvo poluvreme svog tima, da bi u nastavku "malo razmrdao" tim i asistirao, pomalo i zaboravljenom, Daniju Velbeku za lep lob preko Minjolea.

Uprkos tom golu - Liverpul je konce igre sve vreme držao u svojim rukama i nije dozvolio neki preokret u finišu, mada je delovalo kao da Arsenal nema ni snage za tako nešto.